اندرویدی ها؛ این هشدار را جدی بگیرید!

t اندرویدی ها؛ این هشدار را جدی بگیرید!

اندروید

اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که از منابعی غیر از اپ استورهای رسمی، اپلیکیشن‌های خود را دانلود می‌کنید، بهتر است آگاه باشید که بدافزاری به نام “هامینگ بد” وجود دارد که تا کنون بیش از 10 میلیون گوشی اندرویدی را مورد هدف قرار داده و کنترل کامل گوشی شما را در اختیار می‌گیرد.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

(بنا به گزارش Cnet) یک شرکت مشاور امنیتی چک پوینت، بدافزار چینی به نام «هامینگ بد» (HummingBad) را کشف کرده که تا کنون بیش از ده میلیون دستگاه گوشی اندروید را مورد هدف قرار داده است.

چک پوینت گزارش می‌دهد:

“این بدافزار در قدم اول با استفاده از نرم‌افزار rootkit، به روت گوشی دسترسی پیدا کرده و گوشی را آسیب‌پذیر می‌کند. اگر این اقدام موفقیت‌آمیز باشد، حمله کننده به دستگاه دسترسی کامل خواهد داشت. اگر این اقدام شکست بخورد، حمله دوم با استفاده از اعلان تقلبی آپدیت سیستم آغاز می‌شود و کاربر اجازه دسترسی به سیستم عامل را به هامینگ بد می‌دهد.

هدف این بدافزار، ساخت درآمد ناشی از تبلیغات جعلی است که برای سازنده ماهیانه سیصد هزار دلار از طریق دانلودهای اجباری و کلیک روی تبلیغات، درآمدزایی می‌کند. خبر بدتر این است که ظاهرا شرکت چینی یینگمب (Yingmob) پشت این حملات است. این کمپانی مسئول تحلیلات تبلیغاتی به ارزش چند میلیون دلار در چین است”.

t اندرویدی ها؛ این هشدار را جدی بگیرید!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نبایدهای پس از غذا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *