,

مجموعه روشنا با هدف آموزش، اطلاع‌ رسانی و پیشگیری از جرایم در جامعه ساخته شده است. اهمیت نماز یکی از بخش های این مجموعه است.

اهمیت نماز

اهمیت نماز

پيرمرد هر روز صبح برای نماز راهی مسجد روستا می‌شد… اون روز هم می‌خواست به مسجد بره اما هنوز چند قدمی از خونه دور نشده بود که پاش لغزید و توی چاله‌ی آبی افتاد و لباسش غرق گل شد. برگشت به خونه لباس عوض کرد و دوباره راهی مسجد شد… این بار هم هنوز مسافت زیادی نرفته بود که پاش سُر خورد و روی زمین افتاد. دوباره برگشت سمت خونه و لباس دیگه‌ای پوشید و برای بار سوم راهی مسجد شد. اینبار همین که از در خونه خارج شد ديد مقابل در جوانى چراغ به دست ايستاده. جوان به پیرمرد سلام کرد و راهي مسجد شدند. وقتی پیرمرد و جوان به مسجد رسیدند پیرمرد با تعجب دید که جوان وارد مسجد نمی‌شه! ازش پرسید که تو مگه برای نماز این وقت صبح بیدار نشدی پس چرا داخل نمیای؟

جوان گفت: من شیطانم،وقتی بار اول برگشتى خدابه فرشته‌ها گفت تمام گناهای این مرد رو بخشيدم، براى بار دوم كه برگشتی سمت مسجد ندا از عرش رسید که تمام گناهای اهل خانه‌ی این پیرمرد رو هم بخشيدم. ترسيدم اگه براى بار سوم توی چاله بيفتى خدا به فرشته‌هاش بگه تمام گناهان اهل روستا رو كه من اين همه تلاش براى گمراهى آنان داشتم بخشيدم، براى همين امدم چراغ گرفتم تا به سلامت به مسجد برسى…

اهمیت نیکی / مجموعه تلوزیونی روشنا

ده داستان زیبا درباره نماز و نماز گزاران

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید