,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

زیبایی های جهان غرق شده 

حدود ۷۰ درصد سطح کره زمین را آب پوشانده است و انسان ها هنوز بسیاری از رازهای این زمین خاکی را نتوانسته اند کشف کنند. در این بین سهم کشفیات زیر دریا بسیار ناچیز است. هنوز نمی دانیم در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است و در زیر این آب های عمیق چه چیزهایی در انتظار کشف شدن هستند. قطعا زیبایی های زیادی در جهان غرق شده وجود دارد که هنوز کسی آن ها را ندیده است.

شهر غرق شده پاولپتری

در سواحل جنوبی یونان شهر غرق شده ای کشف شده است که شواهد نشان می دهد مربوط به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد است. در این شهر بزرگ بقایای ساختمان ها، خیابان ها و قبرستان کشف شده است. این شهر باستانی احتمالا ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر اثر زمین لرزه ای در زیر آب مدفون شده است.

 

اکتشافات جهان غرق شده

 

شهر غرق شده مصری

شهر بزرگی در نزدیکی اسکندریه مصر وجود داشته است که اکنون در اعماق دریا مدفون است. این شهر نیز بر اثر زمین لرزه به عمق آب فرورفته است، زیرا شن های زیر این شهر تحمل سنگینی ساختمان ها را بعد از این واقعه نداشته است. بنابراین آرام آرام به زیر آب فرو رفته و اکنون بقایای آن در عمق ۱۰ متری آب قرار گرفته است.

 

اکتشافات جهان غرق شده

 

گورستان کشتی ها غرق شده

در سواحل یونان مکانی عمیق وجود دارد که به گورستان کشتی ها معروف است، زیرا بیش از ۵۸ کشتی غرق شده باستانی تاکنون در این محل یافت شده است که یکی از معروف ترین این کشتی ها مربوط به سال ۷۰۰ قبل از میلاد است. این کشتی ها که پر از گنج های گرانقیمت است، در عمق ۴۰ متری دریا قرار گرفته است و به همین خاطر تاکنون از دستبرد دزدان گنج در امان مانده است.

 

اکتشافات جهان غرق شده

 

گنج غرق شده

در جنوب جزیره فنلاند در سال ۱۴۶۸ میلادی حادثه ای برای یک کشتی بزرگ اتفاق افتاد که بر اثر یک طوفان وحشتناک این کشتی با ۲۰۰ مسافر و خدمه غرق شدند اما گنجینه اصلی این کشتی ۱۰۰۰۰ سکه طلا بود که اکنون حدود ۵۰ میلیون یورو ارزش دارد.

 

اکتشافات جهان غرق شده

 

دنیای زیر آب ها

با تعدادی از اکتشافات جهان غرق شده آشنا شدید. البته زیبایی هایی که در زیر آب ها است به همین موارد محدود نمی شود. دنیای زیر آب و زندگی موجودات داخل اقیانوس ها راز های زیادی دارند. شاید در ادامه بشر بتواند تعدادی از آن ها را کشف کند…

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید