اگر انگشتان دست ما نبودند چه می شد؟

t اگر انگشتان دست ما نبودند چه می شد؟
t اگر انگشتان دست ما نبودند چه می شد؟

آیا تا بحال فکر کرده اید چقدر از کارهای روزمره را با انگشتان دست انجام می دهید؟انگشتان دست نقش حیاتی در فعالیت های روزمره ما دارند. خوب است در موردشان بیشتر بدانیم .

هنگامی که به باشگاه می روید اگر رشته ورزشی منتخب شما رابطه مستقیم با انگشتان دست داشته باشد ، حتما شنیده اید که مربی می گوید که باید ماهیچه های انگشتانتان را تقویت کنید . اما اگر کمی از آناتومی بدن اطلاع داشته باشید متوجه خواهید شد که انگشتان ماهیچه ندارند !

در واقع اگر بخواهیم تکنیکی با این قضیه برخورد کنیم انگشتان از تعداد زیادی ماهیچه کوچک تشکیل شده اند ، اما این ماهیچه ها ربطی به حرکت انگشتان ندارند. آنها به غده های مو در انگشتان متصل هستند و وظیفه شان ایجاد مو روی انگشتانتان است !


اگر انگشتان دست ما  نبودند چه می شد؟

سوال اینجاست که اگر ماهیچه ای در انگشتان نیست که آنها را حرکت دهد چطور به کمک انگشتان سنگین ترین اجسام حمل می شود ؟ چطور قهرمانان وزنه برداری وزنه بلند می کنند ؟ و یا چطور کارهای روزمره را با انگشتان بدون ماهیچه مان انجام می دهیم ؟!

جواب این سوالات بسیار ساده است : به کمک زرد پی ها و رباط ها

اگر شما نوجوانان عزیز دنبال علت علمی و پاسخی کامل هستید باید توضیح دهیم که هر انگشت انسان دارای سه استخوان است. این استخوان ها براساس جایشان در دست و رابطه شان با کف دست نامگذاری شده اند . استخوان انگشت مجاور که نزدیک ترین استخوان به کف دست است ، استخوان انگشت وسط و استخوان انگشت انتهایی که دورترین استخوان نسبت به کف دست است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جذاب ترین مدل های چراغ خواب فانتزی شیک برای فانتزی پسندها

اگر انگشتان دست ما  نبودند چه می شد؟

زردپی  به طور عمده ماهیچه ها را به استخوان متصل می کند در حالی که رباط  استخوان را به استخوان وصل می کند. زردپی هایی که استخوان ها را به ماهیچه کف دست متصل  می کنند 17 عدد هستند و تعداد زرد پی ها در ساعد دست 18 عدد است د رحالی که در انگشتان ماهیچه و زردپی وجود ندارد. ماهیچه هایی که در نزدیکی دستانتان قرار دارند ماهیچه های تا کننده نام دارند. ماهیچه هایی که باعث باز شدن دستتان می شود ماهیچه باز کننده نام دارد . برخی از ماهیچه های باز کننده کوچک هستند و کنترل هر انگشت را به عهده دارند . ماهیچه کنترل کننده انگشتان متصل به کف دست ماهیچه درونی نام دارد و ماهیچه های ساعد ماهیچه های برونی نام دارند .

نام انگشتان دست انسان عبارت است از:

  1. شست
  2. انگشت اشاره
  3. انگشت میانی، بلندترین انگشت
  4. انگشت حلقه انگشت انگشتری
  5. انگشت کوچک

t اگر انگشتان دست ما نبودند چه می شد؟
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “اگر انگشتان دست ما نبودند چه می شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *