اگر انگشتان نبودند…

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوانها

 6images

آیا تا بحال فکر کرده اید چقدر از کارهای روزمره را با انگشتانتان انجام می دهید؟

انگشتان نقش حیاتی در فعالیت های روزمره ما دارند. خوب است در موردشان بیشتر بدانیم .

هنگامی که به باشگاه می روید اگر رشته ورزشی منتخب شما رابطه مستقیم با انگشتان داشته باشد ، حتما شنیده اید که مربی می گوید که باید ماهیچه های انگشتانتان را تقویت کنید . اما اگر کمی از آناتومی بدن اطلاع داشته باشید متوجه خواهید شد که انگشتان ماهیچه ندارند !

در واقع اگر بخواهیم تکنیکی با این قضیه برخورد کنیم انگشتان از تعداد زیادی ماهیچه کوچک تشکیل شده اند ، اما این ماهیچه ها ربطی به حرکت انگشتان ندارند. آنها به غده های مو در انگشتان متصل هستند و وظیفه شان ایجاد مو روی انگشتانتان است !

سوال اینجاست که اگر ماهیچه ای در انگشتان نیست که آنها را حرکت دهد چطور به کمک انگشتان سنگین ترین اجسام حمل می شود ؟ چطور قهرمانان وزنه برداری وزنه بلند می کنند ؟ و یا چطور کارهای روزمره را با انگشتان بدون ماهیچه مان انجام می دهیم ؟!

جواب این سوالات بسیار ساده است : به کمک زرد پی ها و رباط ها

اگر شما نوجوانان عزیز دنبال علت علمی و پاسخی کامل هستید باید توضیح دهیم که هر انگشت انسان دارای سه استخوان است. این استخوان ها براساس جایشان در دست و رابطه شان با کف دست نامگذاری شده اند . استخوان انگشت مجاور که نزدیک ترین استخوان به کف دست است ، استخوان انگشت وسط و استخوان انگشت انتهایی که دورترین استخوان نسبت به کف دست است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خبرهای خوش بهمن ماه!

220px-Scheme_human_hand_bones-en.svg

 images (1)

زردپی  به طور عمده ماهیچه ها را به استخوان متصل می کند در حالی که رباط  استخوان را به استخوان وصل می کند. زردپی هایی که استخوان ها را به ماهیچه کف دست متصل  می کنند 17 عدد هستند و تعداد زرد پی ها در ساعد دست 18 عدد است د رحالی که در انگشتان ماهیچه و زردپی وجود ندارد. ماهیچه هایی که در نزدیکی دستانتان قرار دارند ماهیچه های تا کننده نام دارند. ماهیچه هایی که باعث باز شدن دستتان می شود ماهیچه باز کننده نام دارد . برخی از ماهیچه های باز کننده کوچک هستند و کنترل هر انگشت را به عهده دارند . ماهیچه کنترل کننده انگشتان متصل به کف دست ماهیچه درونی نام دارد و ماهیچه های ساعد ماهیچه های برونی نام دارند .  

hand_muscle_bone

 

 

 

امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “اگر انگشتان نبودند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *