شهید ظفر خالدی،کوچکترین نوجوان رزمنده

شهید ظفر خالدی،کوچکترین نوجوان رزمنده
t شهید ظفر خالدی،کوچکترین نوجوان رزمنده

ظفر خالدی، دوم مرداد 1349 در روستای تنگ کلوره لردگان به دنیا آمد و در حالی که دانش‌آموز کلاس اول راهنمایی بود، داوطلبانه از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. او اصرار زیادی برای دیدار امام (ره) داشت تا اینکه به همراه پدرش راهی تهران شد و در آنجا پس از سه روز به همراه کاروانی از تهران در حالی که 11 سال سن بیشتر نداشت موفق به دیدار امام شد.

سرانجام در سال 1361 به جبهه اعزام شد. در عملیات رمضان، ظفر همراه برادرش “خدارحم” جانانه ایستادند و فردای عملیات هیچ‌کس آن ها را ندید و پس از 10 سال، وقتی پیکر ظفر به همراه برادرش  خدارحم خالدی، در کانالی در منطقه عملیاتی رمضان پیدا شد که در آغوش یکدیگر به شهادت رسیده بودند.

ظفر خالدی، خردسال‌ترین رزمنده شهید کشور 23 خرداد 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

شهید ظفر خالدی، کوچکترین نوجوان رزمنده

کم سن و سال‎ترین رزمنده شهید کشور، شهید ظفر خالدی اهل روستای تنگ کلوره از توابع شهرستان لردگان و افتخاری برای استان چهارمحال و بختیاری است. ظفر خالدی نخستین بار از طریق تیپ 114 امام حسین(ع) به جبهه اعزام شد و در عملیات‌های فتح خرمشهر و رمضان به همراه پدر و تنها بردارش حضور پیدا کرد.

خالدی در عملیات رمضان و در روز 23 ماه مبارک رمضان حین عملیات با برادرش در یک سنگر و در آغوش هم در حالی به شهادت رسیدند که کمتر از 12 سال داشت. پیکر مطهر این شهدا که مفقودالاثر شده بودند، پنجم مردادماه 1378 در منطقه شلمچه کشف و به لردگان منتقل شدند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آلرژی یا حساسیت و راه های مقابله با آن

شهید ظفر خالدی،کوچکترین نوجوان رزمنده

لباس‌های بسیجی اندازه قامت ظفر نبود و به اصرار لباس‌های برادرش را به خواهرش می‎داد تا برای او اندازه کند. سال 1360 هنگامی که خالدی 11 سال داشت، پدرش عازم جبهه شد. زمان مرخصی، اصرارهای مکرر شهید باعث شد او پس از بازگشت پدرش عازم جبهه شود. با کاروان بروجن عازم صحنه نبرد شد و هنگام حرکت مسئول کاروان به دلیل اینکه سنش کم بود مانع رفتن او شد ولی شهید با این بهانه که سن واقعی‎اش از سن شناسنامه‌ای بیشتر است و بالاخره با اصرار فراوان، توانست با کاروان اعزامی بروجن راهی جبهه شود.

 

t شهید ظفر خالدی،کوچکترین نوجوان رزمنده
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *