بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن

بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن
t بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن

بازار کرمان که یکی از بزرگترین مجموعه‌های تاریخی این شهر محسوب می‌شود، طولانی‌ترین راسته بازار ایران نیز به حساب می‌آید.

این راسته بازار از میدان ارگ شروع و به میدان مشتاقیه ختم می‌شود. هر بخش از بازار کرمان در زمان یکی از فرمانروایان این شهر ساخته شده و به خاطر برخی ویژگی‌هایش در ایران منحصر به فرد و دارای شهرت جهانی است .این بازار  یکی از مهمترین مراکز تاریخی و همچنین تجاری کرمان است به طوری که بیش از 60 درصد آثار تاریخی این شهر را در خود جای داده است .

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

بازار بزرگ کرمان از بازارهای متفاوت چون بازار گنجعلی‌خان، بازار اختیاری، بازارقیصریه زرگری، بازار مسگرها، بازار کفاش‌ها، بازار کلاه مال‌ها، بازار آهنگری، بازار عزیز، بازار عطاران، بازار مظفری، بازار قدمگاه، بازار قلعه محمود و بازار قلعه تشکیل شده است.

بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن

از دیگر بخش‌های بازار کرمان چهارسوق‌هایی است که این بازار را به دیگر بازارهای فرعی ارتباط می‌دهد؛ نظیر چهار سوق گنجعلی‌خان که محل تقاطع دو راسته بازار است و در گذشته این چهارسوق یکی از پرترافیک ترین نقاط تجاری شهر کرمان بوده است .

بازار تاریخی کرمان یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این شهر است. این بازار که در قلب شهر  واقع شده است، به دلیل زیبایی معماری و تنوع کالاهایی که در آن عرضه می‌شود، جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.بازار تاریخی کرمان دارای ساختاری منحصر به فرد است   که به آن زیبایی و شکوه خاصی می‌بخشد. همچنین، فروشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف در این بازار  انواع محصولات دست ساز و سوغاتی را ارائه می‌دهند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پانسمان زخم ها آموزش کمک های اولیه برای دانش آموزان

t بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن

در این بازار می‌توانید انواع صنایع دستی محلی مانند قالی، گلیم، سفال، فلزکاری و…. را پیدا کنید. همچنین، انواع پارچه‌های محلی و لباس‌های سنتی نیز در این بازار به فروش می‌رسد. هر کدام از این محصولات نمایانگر هنر و صنایع دستی منحصر به فرد این منطقه هستند.

بازار تاریخی کرمان همچنین دارای رستوران‌ها و قنادی‌های محلی است که بهترین غذاها و تنقلات محلی را برای گردشگران فراهم می‌کنند. در این رستوران‌ها می‌توانید از غذاهای سنتی مانند قرمه سبزی، قیمه، آش‌های مختلف و دسرهای محلی لذت ببرید.

t بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن

بازار تاریخی کرمان در طول روز پر از حرکت و هیاهو است و با توجه به فعالیت‌های مختلف اقشار مختلف جامعه این شهر همواره جذاب و پرانرژی است. با توجه به همه این ویژگی‌ها، بازار تاریخی کرمان یک مقصد گردشگری مناسب برای تجربه فرهنگ و هنر محلی است. سفر به این بازار فرصت مناسبی است تا با تاریخ، فرهنگ و صنایع دستی این منطقه آشنا شوید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

هوشنگ مرادی کرمانی در گذر زمان

t بازار کرمان و جاذبه های دیدنی آن
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *