با یک ترفند ساده، دزد wifi خود را بشناسید

t با یک ترفند ساده، دزد wifi خود را بشناسید

وای فایبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، روز به روز به تعداد کاربران اینترنت wifi افزوده می شود، از استفاده عمومی (خانه) گرفته تا کارهای تجاری، بانک ها و … از این رو اگر شما یک رمز عبور قوی برای خود انتخاب نکنید خطر بیرون همیشه در کمین خواهد بود.

در ادامه چندین تکنیک برای شناسایی سارق wifi وجود دارد که به آن ها می پردازیم.

راحت ترین و ساده ترین روش نگاه کردن به چراغ Router می باشد، به طور مثال شما کامپیوتر خود را در حالت Hibernate گذاشته اید و هیچ گونه ارتباط اینترنتی ندارید، با یک نگاه به Router می بینید که چراغ Internet دارد چشمک می زند، این یکی از نشانه های سرقت از wifi می باشد.

روش بهتر این است که به Router خود وصل شوید.

نحوه اتصال به روتر

راهنمای وارد شدن در زیر هر Router درج شده است اما تقریباً تمامی Routerها برای وارد شدن به تنظیمات از چنین روشی استفاده می کنند:

۱- Browser مثل Firefox باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید.

۲- یوزر و پسورد به طور پیش فرض admin می باشد.

۳- به آدرسی که در بالا بیان شد مراجعه کنید.

در اینجا لیستی از DHCP Clientsها را می بینید که به راحتی می توانید ببینید که آیا کسی به وای فای شما وصل است یا نه، این آدرس در برخی Routerها کمی تفاوت دارد اما پیدا کردن آن زیاد سخت نیست.

نکته: پسوردهایی مانند تاریخ تولد، شماره موبایل، شماره شناسنامه و … انتخاب خوبی نیستند، پس سعی کنید پسورد ترکیبی داشته باشید.

روش دیگر استفاده از برنامه های کاربردی می باشد، بعضی برنامه ها از کاربر قبل از وصل شدن یک سری سوالات پرسیده می شود و در صورت پاسخ صحیح می توانند به وای فای وصل شوند برنامه هایی مانند WiFi Guardian البته در بیش تر موارد یک پسورد قوی کافی است.

t با یک ترفند ساده، دزد wifi خود را بشناسید
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
امنیت شبکه یا network security (قسمت3)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *