, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دوستان عزیز اگر همراه با اردوی گروهی قصد داشتید در منطقه ای سرد چند روزی اقامت داشته باشید و دسترسی به استفاده از بخاری های گاز سوز نداشتید بهترین شیوه استفاده از انواع بخاری هایی است که به راحتی از مواد بازیافتی غیر قابل استفاده موجود در اطراف اردوگاه یا محل  اسکانتان قابل ساخت باشد و با هر نوع سوخت طبیعی مانند شاخه های خشک درختان قابل استفاده باشد و شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. در این قسمت ما سعی داریم نوعی از این بخاری را به شما آموزش دهیم که علاوه بر ایجاد گرما برای پخت غذا هم بتوانید از آن استفاده کنید. برای ساخت این بخاری به سه حلب یا قوطی فلزی روغن نیاز دارید.

برای شروع با استفاده از یک وسیله تیز مثل چاقو، اره یا هر وسیله دیگری درب بالای قوطی بزرگ را بریده و کاملا از بدنه جدا کنید. سپس روی آن یک مربع مسطیل رسم کرده، برش بزنید و آن را وارونه روی حلب روغن قرار دهید. طوری که کاملا وارد دهانه قوطی شود.

Heaters.nojavanha (3)

سپس در قسمت پایین بدنه برای ایجاد دهانه ورودی سوخت بخاری، مربع مستطیلی به اندازه سر قوطی کوچک تر  رسم کنید و سپس برش بزنید.

برای قسمت دهانه ورودی مواد سوختنی باید دیواره ای را در درون این قوطی به وجود آورید. اگر به تصویر زیر دقت کنید طریقه برش زدن دو قوطی فلزی که در درون این قوطی باید جایگزین شوند به شما نشان داده شده است.

Heaters.nojavanha (2)

پس از این که قوطی ها را برش زدید و در بدنه قوطی بزرگ تر جا سازی کردید می توانید با شن یا خاک معمولی دور تا دور این قسمت را پر کنید.

Heaters.nojavanha (1)

درب اصلی قوطی را به شکل وارونه روی دهانه قرار دهید و برای محکم تر شدن کار حدود ۱۰ سانت از لبه قوطی را از چهار طرف برش بزنید و روی آن برگردانید.

Heaters.nojavanha (5)

اجاق شما برای استفاده آماده است. امیدوارم از خلاقیت اردویی که به کار بردید لذت ببرید.

Heaters.nojavanha (6)

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟