طرز ساختن بخاری اردویی

طرز ساختن بخاری اردویی
t طرز ساختن بخاری اردویی

دوستان عزیز ممکن است با اردوی گروهی قصد داشته باشید در منطقه ای سرد چند روزی اقامت داشته باشید. که دسترسی به استفاده از بخاری های گاز سوز ندارید. دراین موقع بهترین شیوه استفاده از بخاری اردویی است که به راحتی از مواد بازیافتی غیر قابل استفاده موجود در اطراف اردوگاه یا محل  اسکانتان قابل ساخت باشد. و با هر نوع سوخت طبیعی مانند شاخه های خشک درختان قابل استفاده باشد و شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. در این قسمت ما سعی داریم نوعی از این بخاری را به شما آموزش دهیم. این کاردستی علاوه بر ایجاد گرما برای پخت غذا هم قابل استفاده است . برای ساخت این بخاری به سه حلب یا قوطی فلزی روغن نیاز دارید.

طرز ساخت بخاری اردویی

برای شروع با استفاده از یک وسیله تیز مثل چاقو، اره یا هر وسیله دیگری درب بالای قوطی بزرگ را ببرید. کاملا از بدنه جدا کنید. سپس روی آن یک مربع مستطیل رسم کنید.برش بزنید. آن را وارونه روی حلب روغن قرار دهید. طوری که کاملا وارد دهانه قوطی شود.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

بخاری اردویی

سپس در قسمت پایین بدنه برای ایجاد دهانه ورودی سوخت بخاری، مربع مستطیلی به اندازه سر قوطی کوچک تر  رسم کنید و سپس برش بزنید.

برای قسمت دهانه ورودی مواد سوختنی باید دیواره ای را در درون این قوطی به وجود آورید. اگر به تصویر زیر دقت کنید طریقه برش زدن دو قوطی فلزی که در درون این قوطی باید جایگزین شوند به شما نشان داده شده است.

کاردستی

پس از این که قوطی ها را برش زدید و در بدنه قوطی بزرگ تر جا سازی کردید می توانید با شن یا خاک معمولی دور تا دور این قسمت را پر کنید.

بخاری اردویی

درب اصلی قوطی را به شکل وارونه روی دهانه قرار دهید و برای محکم تر شدن کار حدود 10 سانت از لبه قوطی را از چهار طرف برش بزنید و روی آن برگردانید.

بخاری اردویی

بخاری اردویی شما برای استفاده آماده است. امیدوارم از خلاقیت اردویی که به کار بردید لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع مدل های ساخت کاردستی پرچم ایران ساده و آسان

 

t طرز ساختن بخاری اردویی
3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *