بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین سازه‌ چوبی دنیا

t بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین سازه‌ چوبی دنیا

در دنیا شهرهای زیادی وجود دارد؛ شهرهایی که نام آن ها حتی یک بار هم به گوشمان نخورده و برخی دیگر، بارها از ما میزبانی کرده اند. یکی از مهم ترین شهرهای توریستی دنیا، سِویل (seville) یا همان سویا در کشور اسپانیاست؛ شهری ساحلی با هزاران مکان و جاذبه ی دیدنی در زمینه های گوناگون تاریخی، مدرن، تفریحات ساحلی و… اما در این دیار بازدید از اماکن تاریخی رواج بیشتری دارد و به بیانی دیگر این شهر ذخیره ی ارزشمندی از سازه های کهن در اسپانیاست.

در سال های گذشته در این شهر تاریخی سازه ی عجیب و زیبایی ساخته اند که به دلیل مدرن و متفاوت بودنش با استقبال گسترده ای رو به رو شد. این سازه ی منحصر به فرد از نظر معماری، متروپل تراسول (Metropol Parasol) نام دارد و لقب بزرگ و عظیم ترین سازه چوبی دنیا را به دوش می کشد.

باید بدانید که علت اصلی وجود چنین ساختار زیبایی بازار، مراکز خرید و رستوران های گوناگون اطراف این مکان بود. به بیان دیگر به دلیل ازدیاد مجتمع های تجاری و بازارهای خرید در این مکان نیاز وجود سایبان احساس می شد تا افرادی که در حال رفت و آمد بودند، آسیب نبینند. به همین دلیل تصمیم به ساخت سایبانی برای منطقه گرفتند؛ سایبانی که تبدیل به بزرگترین سازه چوبی دنیا شد.

عظیم ترین سازه چوبی (1) عظیم ترین سازه چوبی (2) عظیم ترین سازه چوبی (3) عظیم ترین سازه چوبی (4) عظیم ترین سازه چوبی (5) عظیم ترین سازه چوبی (6) عظیم ترین سازه چوبی (7) عظیم ترین سازه چوبی (8) عظیم ترین سازه چوبی (9) عظیم ترین سازه چوبی (10) عظیم ترین سازه چوبی (11)

t بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین سازه‌ چوبی دنیا
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
قدیمی ترین درخت اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *