آموزش بستن شال مانند کلاه

بستن شال
t آموزش بستن شال مانند کلاه

بستن شال مانند کلاه، یکی  از مدل‌های بستن حجاب با شال است. بستن شال و روسری به شکل‌های متنوع برای همه‌ی خانم‌ها مخصوصا دخترهای نوجوان بسیار جذاب است. برای همین دوست دارند مدل‌های جدید بستن حجاب را دنبال کنند.

اگر شما اکنون این مطلب را می‌خوانید یعنی به دنبال این هستید که شال یا روسری‌تان را به یک شکل جدید ببندید.پس همین حالا دست به کار شوید. یکی از شال‌هایتان را بردارید و با کمک توضیحات و البته تصویر، مرحله به مرحله پیش بروید، تا بتوانید این‌بار با ظاهری متفاوت در جمع دوستان‌تان حاضر شوید.

آموزش بستن شال مانند کلاه

برای این مدل از حجاب بهتر است از شالی که جنس حریر و پهنای زیادی دارد استفاده کنید

ابتدا شال را از وسط دولا کنید و به شکل یک طرفه روی سر قرار دهید، طوری که یک طرف بلندتر از طرف مقابل باشد. سپس دو طرف دنباله‌ی کوتاه و بلند شال را به صورت ضربدری، از پشت سر از روی هم رد کنید و به طرف مخالف بکشید.

پس از آن، دنباله‌ی کوتاه‌تر را به یک طرف و دنباله‌ی بلند را به طرف مخالف، از جلوی سر و روی سر، هدایت کنید.دنباله‌ی بلندتر را به شکل یک دایره‌ی توخالی هلال کنید و دنباله‌‌ی کوتاه‌تر را از داخل آن بیرون بکشید. در انتها، دنباله‌ها را از قسمت پشت سر به هم گره بزنید.اگر مقداری از دنباله‌ها هنوز بیرون مانده است، آن‌ها را زیر بقیه‌ی قسمت‌ها پنهان کنید و همه‌ی قسمت‌ها را کاملاً مرتب کنید.

آموزش بستن شال مانند کلاه

روسری را هم این شکلی ببندید

برای بستن روسری مثل کلاه هم می‌توانید از همین روش استفاده کنید. فقط توجه کنید که باید از روسری‌های بزرگ (روسری‌های ۱۴۰×۱۴۰) استفاده کنید.برای بستن روسری به شکل کلاه، ابتدا روسری را از وسط تا کنید تا یک مستطیل به دست آورید. سپس همان مراحلی را که برای بستن شال انجام داده‌اید پیش بگیرید تا به کلاه زیبایتان برسید.البته شاید بستن روسری به این شکل کمی سخت باشد. بنابراین اگر امکانش را داشته باشید بهتر است از شال استفاده کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
لاک بیبی بومر

t آموزش بستن شال مانند کلاه
3/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *