, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

construction-of-the-titanic-تاریخ

تایتانیک بزرگ ترین کشتی بخار مسافربری جهان توسط کارخانه کشتی سازی هارلند و ولف در ایرلند ساخته شد.

طرح اولیه کشتی توسط لرد پیر رئیس کارخانه داده شد و پس از بررسی توسط مدیران کارخانه مورد تأیید واقع شد.

نام تایتانیک برای این انتخاب شده بود که حس برتری اندازه و قدرت را القا کند. 

ساخت تایتانیک در مارس ۱۹۰۹ آغاز گردید. برای تطابق با این پروژه های عظیم، محوطه کشتی سازی در بلفاست باید از نو ساخته می شد، ‌در حالی که اسکله کشتیرانی ستاره سفید در نیویورک نیز بایستی به حد کافی طویل می شد تا کشتی ها بتوانند در آن پهلو بگیرند.

در طی دو سالی که صرف کامل کردن بدنه تایتانیک شد، ‌مطبوعات درباره عظمت کشتی به تبلیغات فراوان پرداختند به طوری که تایتانیک حتی قبل از به آب انداختن آن به یک افسانه تبدیل شده بود. به آب انداختن بدنه کامل شده تایتانیک در ماه می ۱۹۱۱، یک نمایش عمومی خیره کننده بود. بلیط ها به نفع یک بیمارستان محلی اطفال فروخته شدند.

تایتانیک دارای ۲۷۰ متر طول و ۲۸ متر پهنا بوده و بیش از ۴۶۰۰۰ تن وزن داشت. ارتفاع آن ۳۲ متر بود که تقریباً ۱۱ متر آن زیر آب قرار می گرفت.  همچنین تایتانیک دارای ۴ سیلندر، ۴ دودکش، ۳ موتور بخار و یک توربین فشار معکوس به همراه ۳ پروانه پرقدرت بود. تعداد سرنشینان کشتی ۳ هزار و ۵۴۷ مسافر و خدمه بوده و استخر شنا، زمین ژیمناستیک، کتابخانه و زمین بازی اسکوواچ داشت. برای دکور اتاق های درجه یک از چوب و مبلمان بسیار گران قیمت و فوق العاده زیبا استفاده شده بود. اتاق ها درجه ۲ و ۳ نیز تمام امکانات رفاهی مورد نیاز را داشتند. پلکان کشتی بسیار زیبا بود و از چوب بلوط ساخته شده بود. لامپ ها طوری انتخاب شده بود که نورها طبیعی به نظر برسد و اوج تکنولوژی آمیخته با معماری در این کشتی مشاهده می شد.

در شامگاه ۱۴ آوریل ۱۹۱۲ کشتی «آر‌ام اس تایتانیک» ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه پس از برخورد با یک کوه یخ در اقیانوس اطلس به زیر آب رفت و از میان سرنشینان آن تنها ۷۰۵ تن زنده ماندند.

بقایای این کشتی عظیم بخار تا ۷۳ سال دست نخورده در اعماق اقیانوس باقی ماند. تازه در سال ۱۹۸۵ بود که یک تیم غواصی باستان‌شناسی زیر آب متشکل از رابرت بالارد، اقیانوس‌شناس آمریکایی و ژان لویی میشل، اقیانوس‌شناس فرانسوی بقایای تایتانیک را در عمق ۴ هزار متری کشف کردند.

دماغه و قسمت پاشنه کشتی به فاصله ۶۰۰ متری از یکدیگر در کف اقیانوس جای گرفته و میان آن‌ها مبلمان، چمدان‌ها، تکه‌های لباس، ظرف، جواهرات و دیگر اشیای شخصی مسافران به چشم می‌خوردند؛ شاهدان خاموشی که ردی از جلال و شکوه زمانی که تایتانیک آب‌ها را در می‌نوردید، با خود داشتند.

تاریخ

2تاریخ

تاریخ

تاریخ4

تاریخ5

تاریخ6

تاریخ7

تاریخ8

تاریخ9

تاریخ10

تاریخ11

تاریخ12

تاریخ13

تاریخ14

تاریخ15

تاریخ16

تاریخ17

تاریخ18

تاریخ19

تاریخ20

تاریخ21

تاریخ22

تاریخ23

تاریخ24

تاریخ25

تاریخ26

تاریخ27

تاریخ28

تاریخ29

تاریخ30

تاریخ31

تاریخ32

تاریخ33

تاریخ34

تاریخ35

تاریخ36

تاریخ38

تاریخ39

تاریخ40

تاریخ41

titanic_maiden_voyageتاریخ

تاریخ

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید