تفاوت رایحه‌ها را در عطر، ادکلون و دئودورانت بشناسید!

t تفاوت رایحه‌ها را در عطر، ادکلون و دئودورانت بشناسید!

عطر (1)تحریف شده‌ لاتین عبارت «پر فوموم». غلیظ‌ترین و گران‌ترین در میان تمام رایحه‌­ها. پرفیوم یا پارفیوم کمی روغنی‌تر است. از ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس پرفیوم خالص تشکیل ‌شده‌است. یک پاف از این رایحه ممکن است تا ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.

ممکن است تصور کنید که تفاوت عطر و ادکلن و دئودورانت و دیگر رایحه‌ها این است که بطری برای چه کسی تهیه شده‌ است یا در کدام پیش خوان فروخته‌ می‌شود – اما واقعیت کمی نامحسوس‌تر از این‌ها است. تمام رایحه‌ها به طور کلی یکسان هستند، اما بر اساس غلظت روغن موجود در الکل و آب، عنوانی به آن ها داده شده‌است.

تصویر زیر نشان می‌دهد که «عطر» به طور کلی واژه‌ای است که برای هر دو جنس به کار می‌رود و برای هر بویی که مقدار خاصی از روغن رقیق شده‌ رایحه در الکل و آب است. بنابراین هر رایحه بسته به غلظتی که دارد، نام متفاوتی می‌گیرد.

عطر (3)ویژگی‌های هریک از رایحه‌ها را در ادامه می‌بینید:

دئودورانت

رقیق‌ترین نوع رایحه که معمولا ۱ تا ۳ درصد روغن معطر در الکل و آب دارد. معمولا کم‌تر از یک ساعت دوام دارد.

ادکلن

قدیمی‌ترین واژه‌ای که برای عطر استفاده می‌شود، و در امریکا برای رایحه‌های مردانه به کار می‌رود. ادکلن سبک، طراوت‌بخش و میوه‌ای است و عموما از ۲ تا ۴ درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده‌است. معمولا در رایحه‌های مخصوص افراد جوان استفاده می‌شود. معمولا به مدت ۲ ساعت دوام دارد.

ادو تویلت

یک اسپری سبک که از ۵ تا ۱۵ درصد اسانس عطر خالص حل شده در الکل تشکیل شده‌است. معمولا به مدت سه ساعت دوام دارد.

ادو پرفیوم

به لحاظ تاریخی بدون جنسیت است و سابقا برای توصیف رایحه‌های مردانه و هم رایحه‌های زنانه به کار می‌رفته‌است. بهترین واژه برای توصیف رایحه همین است. ۱۵ تا ۲۰ درصد اسانس عطر خالص دارد و دوام آن ۵ تا ۸ ساعت است.

پرفیوم

تحریف شده‌ لاتین عبارت «پر فوموم». غلیظ‌ترین و گران‌ترین در میان تمام رایحه‌­ها. پرفیوم یا پارفیوم کمی روغنی‌تر است. از ۲۰ تا ۳۰ درصد اسانس پرفیوم خالص تشکیل ‌شده‌است. یک پاف از این رایحه ممکن است تا ۲۴ ساعت دوام داشته باشد.

این تمام چیزی بود که باید یاد می‌گرفتیم و قطعا کمکتان می‌کند که در هنگام خرید بهتر تصمیم بگیرید مثلا اگر به دنبال چیزی هستید که کمی سبک‌تر باشد و بویش در روزهای گرم تابستان خیلی روی تنتان نماند یا به دنبال چیزی هستید که دوام زیادی داشته باشد و در تمام طول روز که بیرون هستید، ماندگار باشد.

fardanews.com

یادداشت سردبیر:

با تشکر فراوان از آقای کیوان جهانگرد از اعضای فعال سایت که این مطلب را برای ما ارسال کرده اند.

t تفاوت رایحه‌ها را در عطر، ادکلون و دئودورانت بشناسید!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نظریه های پیدایش منظومه شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *