جزایری که کسی حق ورود به آن ها را ندارد!

t جزایری که کسی حق ورود به آن ها را ندارد!

در علم جغرافیا خشکی هایی که با آب احاطه شده اند جزیره نام دارند و همان طور که مشخس است دسترسی به آن ها سخت است و به نوعی قرنطینه هستند حال فرض کنید در جزیره ای قرار دارید که خودش از ایزوله ترین جزیره های دنیا است و چه حالی خواهید داشت؟

بیماری های مختلفی تا به حال بوده است که دنیا را فراگرفته اند و انسان های زیادی را کشته اند. برخی از این بیماری های به نوعی واگیردار بوده اند که مردم مجبور به قرنطینه کردن بیماران بوده اند. در دوره های مختلف برخی جزیره ها محلی برای قرنطینه انسان های مختلف بوده اند و انسان های زیادی در آن ها جانشان را از دست داده اند که از همین رو به آدم کش ترین جزایر دنیا نیز معروف شده اند.

Grosse Island

%d8%ac%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-4در سال 1845 تا 1849 یک قحطی سیب زمینی در ایرلند به وجود آمد که باعث شد بسیاری از مردم این کشور خانه خود را ترک کنند و راهی کشورهای دیگر شوند. یکی از اهداف آن ها کبک کانادا بود اما دولت این کشور مهاجران ایرلندی را تنها در جزیره “Grosse Island” ساکن کرد. در این جزیره به خاطر بیماری های به وجود آمده و تیفوس بیش از 10 هزار ایرلندی جان خودشان را از دست دادند و افراد بسیار کمی توانستند از آن خارج شوند.

Molokai

%d8%ac%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-5در نزدیکی هاوایی جزیره ای به نام “Molokai” قرار دارد که در سال های 1866 تا 1969 به یکی از بزرگ ترین قرنطینه های بیماران جذامی تبدیل شده بود. این جزیره در ابتدا تنها مشکوک به جذام بود ولی با به وجود آمدن قرنطینه های بسیار زیاد نزدیک به 10 هزار نفر بیمار شدند. با تمام شدن بیماری و از بین رفتن فعالیت های آن درسال 1969 بسیاری از این جزیره خارج شدند اما افرادی که خانواده هایشان را از دست داده بودند در آن باقی ماندند.

Spinalonga

%d8%ac%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-1در نزدیکی اسپانیا جزیره ای وجود دارد که به عنوان بزرگ ترین قرنطینه اروپا شناخته می شود. این جزیره که “Spinalonga” نام دارد در سال های 1903 تا 1957 به عنوان جزیره ای برای قرنطینه بیماران جذامی از سراسر اروپا استفاده می شده است. این جزیره بعد از پایان یافتن بیماری در سال 1975 بسته شد و دیگری کسی به آن بازنگشت. البته انسان های بسیارزیادی در این جزیره خودشان را از دست دادند و در همان جا دفن شدند.

Swinburne&Hoffman

%d8%ac%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-2نیویورک در قرن 19 مورد تهاجم بیماری طاعون قرار گرفت و بسیاری از مردم جان خودشان را از دست دادند به همین علت این دوجزیره “Hoffman” و “Swinburne” برای قرنطینه کردن این بیماران و مهاجران مورد استفاده قرار گرفت. در این جزیره آزمایش و تحقیقاتی در مورد این بیماری انجام شد و البته انسان های زیادی جان خودشان را از دست دادند. بعد از پایان جنگ جهانی اول، جزیره ها نیز قرنطینه شدند و از آن زمان برای همیشه بازدید و ورود به آن ها ممنوع اعلام شد.

Dubrovnik

%d8%ac%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-3در سال 1627 و در خارج از دیوارهای کرواسی شهری ساخته شد که به جزیره قرنطینه “Dubrovnik” معروف است. این شهر که به عنوان بزرگ ترین شهر قرنطینه نیز شناخته می شود بسیاری از بیماران واگیر که از مهاجران و یا مردم کشور بودند در خود جای می داد و کم تر کسی می توانست از آن سالم خارج شود. این شهر به گورستان انسان های زیادی تبدیل شده است. این روزها این شهر برای بازدید قرار گرفته است و حس ترس و مرگ در آن جریان دارند.

باشگاه خبرنگاران

t جزایری که کسی حق ورود به آن ها را ندارد!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آزمایش علمی کبریت چرخان روی لبه سکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *