,

جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک در ساخت بطری های آب

سال ۲۰۱۹ شاید سال خوبی برای بهسازی و توجه به محیط زیست باشد. به نظر می آید در همه جای دنیا توجه خاصی به زباله های پلاستیکی شده است و بسیاری از طرح های جایگزین مانند استفاده از دانه آووکادو برای ساخت ظروف یک بار مصرف و یا بسته بندی سبزی جات و میوه ها در برگ موز به جای بسته های پلاستیکی نوید خوبی بوده است. بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا به دنبال راهی برای سازگاری بیشتر با طبیعت هستند.

پلاستیک | بطری های پلاستیکی | مشکلات زیست محیطی

دو ماراتون که ورزشی همه گیر است و سالیانه هزاران نفر در آن شرکت می کنند، مشکلات زیست محیطی نیز دارد. هزاران بطری آب که در کنار مسیر مارتون ریخته می شود، خود فاجعه بزرگی است. 

پلاستیک | بطری های پلاستیکی | مشکلات زیست محیطی | دو ماراتون | بطری های یکبار مصرف آب

ویژگی های بطری های پلاستیکی ساخته شده با جلبک دریایی

فقط در مسابقه دوی مارتون لندن در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۲۰۰۰۰ بطری آب مصرف شد و اگر بپذیریم که هر بطری پلاستیکی بین ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ سال طول می کشد تا کاملا تجزیه شود، آن وقت به عمق فاجعه پی می بریم. 

اما در مسابقه دوی ماراتون امسال اتفاقی دیگر رخ داد. شرکتی با استفاده از نوعی جلبک دریایی بسته های کوچک آب را تهیه کرد. در این بسته های آب هیچ نوعی از پلاستیک به کار برده نشده است و به راحتی در طبیعت تجزیه می شوند. این بسته ها هیچ طعمی ندارند، می توانند خورده شوند و یا در صورت دور انداخته شدن هیچ آسیبی به طبیعت نمی رسانند. 

جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک در ساخت بطری های آب

به این ترتیب آمار استفاده از بطری های پلاستیک از ۹۲۰۰۰۰ به ۷۰۴۰۰۰ بطری کاهش پیدا کرد. 

جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک در ساخت بطری های آب

به گفته متخصصان این بسته ها علاوه بر بسته بندی آب آشامیدنی می تواند برای بسته بندی نوشیدنی ها نیز استفاده شود. 

جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک در ساخت بطری های آب

از آنجا که دویدن در این مسیر طولانی دوندگان را تشنه می کند و در دست گرفتن بطری ها نیز ممکن نیست بنابراین شرکت کنندگان این بطری ها را در طول مسیر رها می کنند بیش از ۴۰۰۰۰ نفر در این رویداد ورزشی شرکت می کنند و باید جایگزینی برای این بطری ها پلاستیکی پیدا شود. 

جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک در ساخت بطری های آب

یکی از دلایل استفاده از جلبک دریایی این است که این گیاه روزانه ۱ میلی متر رشد می کند و نیازی به کود و آب شیرین نیز ندارد. 

 سس یکبار مصرف | جلبک دریایی جایگزین مناسب پلاستیک | بسته های سس یکبار مصرف

این پروژه اکنون به بسته های سس یک بار مصرف نیز گسترش پیدا کرده است و امید می رود در آینده برای بسته بندی موادغذایی و حتی اجناس دیگر نیز بتوان ار این محصول استفاده کرد.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید