,

در بخش قبلی با بعضی از حرکات ساده ورزشی  آشنا شدید، در اینجا شما با حرکات بیش تری  برای راحت بودن و ماساژ عضلات آشنا می شوید.

حرکت ساده ورزشی ماسازپا

ماسازپا

در این ماساژ شما یک پای خود را بر روی ران خود قرار می دهید و با دست از قوزک به پایین را به صورت دورانی ماساژ می دهید. چند بار این حرکات را انجام بدهید و بعد از اتمام به سراغ پای دیگر بروید و همین حرکات را بر روی پای دیگر انجام دهید.

حرکت ساده ورزشی.حرکت دستها

حرکت دستها

در این حرکت شما می توانید از صندلی کمک بگیرید، دستان خود را به جلو به صورت کشیده دراز کنید و چند بار از صندلی بلند شوید و بنشینید، این کار را چندین بار تکرار کنید. 

حرکت ساده ورزشی.نرمش سروگردن

نرمش سروگردن

در نرمش بعدی باید کنار یک میز بایستید و دستان خود را تا آخرین جای ممکن بکشید و بر روی میز بگذارید، حال سر و گردن خود را تا جایی که به کمر و گردن فشار نمی آورد به سمت عقب ببرید و چند لحظه به همان حالت نگه دارید.

نرمش چشم ها

بعد از اتمام ماساژ بدن نوبت به استراحت دادن به عضو اصلی یعنی چشم ها است. در اینجا چندین ماساژ وجود دارد :

.نرمش چشم ها

چشم های خود را ببندید و به آرامی نفس بکشید و چند دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید و به آرامی بگذارید چشم های شما استراحت کنند.

حرکت ساده ورزشی.سایت نوجوان ها (4)

تمرکزکنید

همان طور که چشمانتان بسته است تمرکز کنید و به آرامی به خودتان فکر کنید، با نفس کشیدن سعی کنید که خستگی این مدت را از تن خود به بیرون برانید تا راحت تر بتوانید به کار خود ادامه بدهید و تمرکز بیش تری به کار خود داشته باشید.
بعد از پایان حرکات ساده ورزشی  شما توانسته اید به حالت قبلی خود برگردید و با نشاط بیش تر و خستگی کم تر و انرژی بیش تر به کار خود ادامه دهید. به یاد داشته باشید سعی کنید از نشستن در مدت طولانی خودداری کنید و اگر مجبور به این کار هستید حداقل هر دو ساعت یک بار این نرمش را انجام بدهید تا آسیب جدی به شما نرسد.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید