بازی محلی خروس جنگی

بازی محلی خروس جنگی
t بازی محلی خروس جنگی

بازی محلی خروس جنگی یکی از بازی های محبوب نوجوانان است که هیجان زیادی دارد. این بازی در همه شهرها و روستاهای ایران بین مردم رواج دارد و با نام های یک لنگه پا، الخترک، الختور، رمازاو …. شناخته می شود.

در جشن های دورهمی مثل جشن خرمن و جشن های مناسبتی که جوانان دور هم جمع می شوند یکی از بازی ها همین  بازی پر هیجان خروس جنگی است.

شیوه اجرای بازی محلی خروس جنگی

در این بازی تعداد نفرات محدودیتی ندارد .در هر سنی امکان اجرای آن هست . مکان بازی هم می تواند سالن ورزشی، زمین بازی مدرسه  یا کوچه های محله زندگی شما باشد . بازی با گروه بندی بازیکنان شروع می شود. قبل از بازی دایره ای مثلا به قطر 2 متر روی زمین می کشند . بازیکن هر گروه باید در حالی که دو دست را به سینه چسبانده ، یک پایش را باید بالا بگیرد و با لی لی کردن  به سوی حریف برود و با شانه اش به بدن او ضربه بزند.

بازی محلی چلک مسه نیز شاید برای شما جالب باشد.

بازی محلی خروس جنگی

هر دو بازیکن باید تلاش کنند، تا دیگری را به طرف بیرون دایره براند و یا سعی کنند به نحوی تعادل حریفشان را برهمبزند تا به زمین بیفتد. بازیتا جایی ادامه پیدا می کند که یکی از بازیکن ها یا به وسیله   بازی کن حریف از دایره به بیرون هُل داده شود ، یابه خاطر  اثر خسته شدن پایش را به زمین بگذارد. از هر گروه یک نفر به داخل دایره می آید و بازی را ادامه می دهدو بازی در هر مرحله بین بازیکنان دو گروه ادامه پیدا می کند. در پایان، داور یا به اصطلاح اوستای بازی ؛ تعداد برنده ها و بازنده های دو گروه را محاسبه می کند و گروهی که تعداد برنده زیادتری داشته باشد، برنده بازی شناخته می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سه راه ساده برای سوزاندن کالری!

فیلم مراحل بازی خروس جنگی

بازی پر هیجان وسطی را هم ببینید

t بازی محلی خروس جنگی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *