خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری جهان

t خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری جهان

یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌ها برای انسان‌ مسافرت است. فرار از عادت‌های تکراری روزانه و قرار گرفتن در محیطی جدید، به‌ راحتی باطری کار مجدد را برای شش تا یک سال شارژ می‌کند. با این‌ حال دو عامل در سفر اهمیت دارد هزینه و امنیت. برای بازدید از مناطق مختلف، هزینه باید کرد. همچنین در میان سخنان افرادی که تازه از سفر بازگشته‌اند، شاهد بروز مشکلاتی همچون دزدی، حمله، قتل و تهدید هستیم. متأسفانه برخی مناطق تفریحی، در کنار جذب بالاترین تعداد گردشگر، بالاترین میزان جرم و جنایت علیه گردشگران را شاهد هستیم که نمونه آن در کشورهای آمریکای جنوبی بیشتر دیده می‌شود.

در فهرست زیر خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری معرفی‌شده‌اند. این مناطق اگر چه در جذب گردشگر موفق بوده‌اند ولی کمتر به برقراری امنیت مسافران توجه نشان داده‌اند.

پرو

خطرناکترین مقاصد گردشگری (1)

پرو یکی از کشورهای زیبای آمریکای جنوبی است که به داشتن مناطق زیبایی همچون ماکائو و پیچو معروف است. این مناطق سالانه بالاترین میزان درآمد گردشگری را برای پرو به همراه می‌آورند ولی جاده‌های خطرناک، مناطق حاشیه‌ای و کارتلهای مواد مخدر و انسان گردشگران را تهدید می‌کند.

 

بانکوک- تایلند

خطرناکترین مقاصد گردشگری (2)

این شهر شاید یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری مخصوصاً در میان کشورهای خاورمیانه باشد ولی به خاطر شرایط متزلزل سیاسی و اجتماعی خطری برای گردشگران محسوب می‌شود. خطرناک‌ترین باندهای قاچاق انسان و مواد مخدر در این شهر فعال هستند. از سوی دیگر بیشترین آمار سرقت پول و گذرنامه در این شهر گزارش‌شده است.

 

ریو دوژانیرو – برزیل

خطرناکترین مقاصد گردشگری (3)

ریو یک تله زیبا و مرگ‌آور است. سالانه تعداد زیادی از گردشگران در این شهر مورد سرقت واقع می‌شوند. این در حالی است که شهر ریو بالاترین تعداد پلیس را دارد. شهر ریو بالاترین آمار آدم‌ربایی از میان گردشگران را دارد.

 

بوگوتا – کلمبیا

خطرناکترین مقاصد گردشگری (4)

جنایت علیه گردشگران در این شهر کمتر از دیگر شهرهای آمریکای جنوبی است ولی مناطق حاشیه‌ای این شهر به نسبت خطرناک‌تر از بقیه شهر است. کارتل های مواد مخدر در جاده‌ها و اتوبوس‌های بین‌شهری همواره گردشگران را تهدید می‌کنند و خطری جدی برای آن‌ها محسوب می‌شوند. قاچاق انسان همچنان خطری است که گردشگران باید آن را در نظر بگیرند.

 

بمبئی- هندوستان

خطرناکترین مقاصد گردشگری (5)

کشور هفتادودوملت در کنار تاریخ غنی و جاذبه‌های گردشگری زیبا، مهد پرورش جیب‌برها هم هست! شاید در این شهر کمتر با کارتل های مواد مخدر و آدم‌ربایی مواجه شویم ولی بدون شک یک‌بار در دام جیب‌برها خواهید افتاد.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دوستی خاله خرسه!

هائیتی و جمهوری دومینیکن

خطرناکترین مقاصد گردشگری (6)

هائیتی و جمهوری دومینیکن علی‌رغم مناطق زیبای تاریخی و تفریحی بسیار خطرناک است. فقر در این دو کشور موج می‌زند و همین کافی است تا آمار جنایت، قاچاق، دزدی، و آدم‌ربایی افزایش یابد.

 

کینگستون – جامائیکا

خطرناکترین مقاصد گردشگری (7)

بهترین دارو، درمان‌های گیاهی و مناطق زیبای دریایی را می‌توان در این شهر تجربه کرد. بااین‌حال جرائم مرتبط با مواد مخدر، قاچاق انسان و دزدی موج می‌زند. آمارهای به‌دست‌آمده حاکی از این است که از هر یک‌صد هزار نفر در این شهر 40 نفر در جریان این حوادث کشته می‌شوند و یا خودکشی می‌کنند.

 

کیپ‌تاون – آفریقای جنوبی

خطرناکترین مقاصد گردشگری (8)

از هر 100 هزار نفر در این شهر 60 نفر جان خود را به خاطر دزدی، قاچاق و درگیری‌های خیابانی از دست می‌دهند. این شهر زیباترین سفرها به دل آفریقا را دارد ولی در کنار آن دزدی و دستبرد به خودروهای سفری گردشگران بیشتر آن‌ها را تهدید می‌کند.

 

آکاپولکو – مکزیک

خطرناکترین مقاصد گردشگری (9)

آکاپولکو شهرت خود را برای داشتن سایت‌های تاریخی چندین هزارساله دارد. بااین‌حال از هر 100 هزار نفر در این شهر 104 نفر کشته می‌شوند. مهم‌ترین خطری که گردشگران را تهدید می‌کند مانند سایر شهرهای آمریکای جنوبی، جرائم مرتبط با کارتل های مواد مخدر و قاچاق انسان است. این شهر علی‌رغم آن که یک منطقه گردشی است ولی سومین شهر خطرناک جهان هم محسوب می‌شود.

t خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری جهان
امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “خطرناک‌ترین مقاصد گردشگری جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *