خفاش مرموز و خطرناک یا مفید برای طبیعت؟

خفاش
t خفاش مرموز و خطرناک یا مفید برای طبیعت؟

تا حالا شده به این فکر کنید که چرا در فیلم های ترسناک از خفاش ها استفاده می کنند و چرا خفاش ها مکان های تاریک و نمور را دوست دارند؟با ما باشید و مطلب زیر را بخوانید:

طبقه بندی خفاش ها

دو نوع اصلی خفاش وجود دارد : خفاش های کوچک و خفاش های کوچک . بیشتر خفاش ها خفاش های کوچکی هستند که حشراتی مانند پروانه ها را می خورند که شب ها بیرون می آیند. خفاش های خون آشام تنها گونه ای از خفاش های کوچک هستند که به جای حشرات از خون تغذیه می کنند. اما نگران نباشید – آنها ترجیح می دهند از خون گاو و اسب بنوشند نه انسان.خفاش های خون خوار دندان های کوچک و ریزی دارند که مناسب پاره کردن بدن طعمه و خوردن خون آن ها هستند. برخی از خفاش ها ناقل بیماری هاری هستند.

نقاشی خفاش برای کلاس دوم

خفاش ها با شب سازگاری دارند و حیوانات شبانه هستند و شب هنگام به شکار می روند.خفاش ها با استفاده از انعکاس صدا در تاریکی پرواز می کنند. آن ها از خودشان صداهایی تولید می کنند، سپس منتظر شنیدن امواج صدایی می مانند که به اشیا برخورد می کنند. در واقع این فرآیند را “بازتاب” می نامند.

اگر بعد از تولید صدا بازتابی نشنود به پرواز ادامه می دهد و می فهمد که مانعی در جلو وجود ندارد. این موجودات خارق العاده با توجه به طول موج بازتاب صدا می توانند مسافت و دور یا نزدیکی شیء را حدس بزنند.رادارها را با الهام از رفتار خفاش ساخته اند.

سن خفاش ها

در میان خفاش های جوان، مرگ و میر بالا است. برخی از پشت بام پناهگاه خود سقوط می کنند و نمی توانند به عقب برگردند. برخی به بیماری یا انگل از بین می روند. با این حال، آنها به سرعت رشد می کنند و در حدود سه هفته قادر به پرواز هستند. پس از پایان خطرات جوانی، خفاش ها از سن نسبتاً پیری برخوردارند، برخی از آنها به سن 20 سالگی و در یک مورد مستند خفاش قهوه ای به 30 سالگی می رسند. مسلماً آنها نسبت به سایر پستانداران با اندازه مشابه مانند جوندگان به طول عمر بیشتری می رسند. که فقط یک یا دو سال عمر می کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس پروفایل پاییزی دخترانه جدید 1402

نقاشی خفاش برای کلاس دوم

منبع 

پیشنهاد مطالعه :

موجودات وحشتناک در طبیعت

t خفاش مرموز و خطرناک یا مفید برای طبیعت؟
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “خفاش مرموز و خطرناک یا مفید برای طبیعت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *