دانلود کتاب ۵۰۰ جدول سودوکو

دانلود جدول سودوکو
t دانلود کتاب 500 جدول سودوکو

سودوکو بازی سرگرم کننده و  علمی است که چند سالی در کشور ما رواج یافته است اما اصل این بازی از کشور ژاپن به کشورهای دیگر راه یافته است. نام آن  برگرفته از یک جمله ژاپنی SUUJI WA DOKUSHIN NI KAGIRU  به معنای (عددها باید تنها باشند) است.

سودوکو  جدولی است که از ۹ ستون عمودی و ۹ ستون افقی تشکیل شده است. کل جدول هم خودش  به ۹ ستون کوچک تر تقسیم می‌شود. برای طرح  کردن وحل جدول سودوکو چند نکته باید در نظر گرفته شود:

1- در هر سطر جدول باید تمامی اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

2- در هر ستون جدول باید تمامی اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

3- در هر ناحیه جدول باید تمامی اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.

قوانین سودوکو

سودوکو یک پازل جذاب از الگوها و قوانین مرموز است. حدول سودوکو معمولی از یک شبکه مربع تشکیل شده است که باید با اعداد 1 تا 9 تکمیل شود. برای حل معما این نمادها را در مکان صحیح قرار دهید تا شبکه کامل شود. سودوکوها به اشکال ساخته‌شده‌اند،این جدول هامی‌توانند حروف یا رنگ‌ها یا هر چیزی که دوست دارید تشکیل شده باشند. سودکو نوع بسیار متنوع از پازل است.

حل یک پازل سودوکو پر کردن مربع های خالی است. هر پازل دارای یک راه حل «درست» است. هر مربع خالی باید با یک عدد از 1 تا 9 تکمیل شود.. گاهی اوقات کاملاً واضح است که چه عددی باید در یک مربع قرار گیرد در حالی که مربع های دیگری به شکنجه ذهنی برای حل نیاز دارند.

برای کار کردن با همه احتمالات، حل یک مربع ممکن است  نیم ساعت طول بکشد!  افراد مختلف از استراتژی های خود برای حل یک پازل سودوکو استفاده  کنند و بنابراین مربع ها را با ترتیب متفاوتی حل می کنند. با این حال، نتیجه نهایی همیشه یکی است.

اصطلاخات سودکو

جعبه

جعبه سودوکو مجموعه‌ای از نه سلول است که در سه ردیف و سه ستون در داخل جعبه سازماندهی شده‌اند. شبکه سودوکو دارای 81 سلول با 9 جعبه  (سه تا پهن و سه با ارتفاع) است. کادرها از بالا سمت چپ (جعبه 1) تا پایین سمت راست (جعبه 9) شماره گذاری می شوند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانلود رمان قلعه حیوانات

سلول

سلول  کوچکترین واحد در یک پازل سودوکو است. و جعبه ای است که شامل یک عدد است. 81 سلول در یک شبکه سودوکو وجود دارد .

ستون

یک ستون سودوکو یک سری عمودی از نه سلول مجاور است . هر ستون دارای اعداد 1 تا 9 است. هر عدد در هر ستون وجود دارد و هیچ عددی تکرار نمی شود. ستون ها یکی از سه ظرف هستند.

خانه

خانه سودوکو گروهی از سلول هاست که مجموعه ای کامل از 9 عدد را در خود نگه می دارد. سه نوع خانه وجود دارد – ردیف، ستون و جعبه.

داده

همه پازل های استاندارد سودوکو با اعدادی شروع می شوند که قبلاً توسط طراح پازل پر شده است. این اعداد سودوکو ،داده شده نامیده می شوند. این داده‌ها سرنخ‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند بقیه اعداد را پیدا کنید.پازل های سودوکو دارای 9 ردیف و 9 ستون هستند که 81 عدد را به دست می دهند. تحقیقات نشان می دهد که یک پازل باید حداقل 17 داده داشته باشد. اگرجدول کمتر از 17 داده داشته باشد، بیش از یک راه حل برای آن وجود خواهد داشت.

معماهای ساده تر معمولاً داده های بیشتری دارند و پازل های سخت تر کمتر. با این حال، سطح مهارت یک پازل به طور کامل با تعداد داده ها تعیین نمی شود.

شماره گذاری

همانطور که در اینجا نشان داده شده است، ردیف ها از ردیف بالا تا ردیف پایین شماره گذاری می شوند.

همانطور که در اینجا نشان داده شده است، ردیف ها از ردیف بالا تا ردیف پایین شماره گذاری می شوند.

ستون ها از ستون سمت چپ به سمت راست مطابق شکل زیر از 1 تا 9 شماره گذاری می شوند.

ستون ها از ستون سمت چپ به سمت راست مطابق شکل زیر از 1 تا 9 شماره گذاری می شوند.

جعبه ها از بالا سمت چپ به پایین سمت راست از 1 تا 9 شماره گذاری می شوند. تصویرزیر را ببینید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر

کادرها از بالا سمت چپ به پایین سمت راست از 1 تا 9 شماره گذاری می شوند. زیر را ببینید.

 

پازل سودوکو کاملا متقارن

اگر بتوان یک پازل را به صورت افقی، عمودی و چرخشی برگرداند و همچنان اعداد را در تمام سلول های یکسان داشته باشد، جدول کاملاً متقارن نامیده می شود.

حل سودوکو

در این کتاب  pdfسودوکو   500 جدول به ترتیب آسان تا بسیار پیچیده قرار دارد. در هر مرحله 100جدول  متوسط با جواب وجود دارد که شما می توانید به ترتیب از جدول های بسیار آسان شروع کنید تا بعد از مهارت لازم به مراحل سخت تر برسید اما اگر از  کسانی هستید که با این بازی آشنا هستند به راحتی می توانید به سراغ مرحله ای بروید که فکر می کنید برای شما مناسب تر است.  پایان هر بخش نیز پاسخ صحیح جدول ها آمده است.

دانلود رایگان کتاب جدول سودوکو

کتاب 500 جدول سودوکو

حجم: 980 KB

 

دانلود انواع جدول سودوکو

t دانلود کتاب 500 جدول سودوکو
3.5/5 - (6 امتیاز)

‫1 نظر ارسال شده در “دانلود کتاب ۵۰۰ جدول سودوکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *