درخت کاج مطٌبق

t درخت کاج مطٌبق

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

درخت کاج (1)

بطری نوشابه 

شمع بلند یا لوله مقوایی یک عدد

چسب نواری

قیچی

شیوه ساخت 

ابتدا بطری نوشابه را شسته و صبر کنید تا خشک شود. سپس قسمت های ته و بالای بطری ها را از قسمت وسط بدنه با قیچی جدا کنید چون برای ساخت این درخت به قسمت وسط بدنه بطری نیاز دارید. توجه داشته باشید هر چه قدر مایل باشید درخت بلندتر باشد تعداد بدنه های بطری باید بیش تر باشد.

بدنه های بطری را با قیچی برش بزنید و روی زمین صاف پهن کنید. بهتر است چهار طرف آن را با چسب روی سطح صاف پهن کنید تا کار برش های بعدی برای شما راحت تر باشد.  سپس یک سانت از قسمت بالای بدنه پایین آمده و از آن به بعد را برش بزنید تا به صورت پره های نازک نازکی در آید. اگر خطوط را مشخص کنید و بعد برش بزنید کار بسیار راحت تر خواهد بود. این کار را در اندازه های متفاوت انجام دهید.

درخت کاج (3)

قسمت سر بطری را برای پایه درخت استفاده کنید. مقوا را به اندازه دهانه بطری به صورت یک استوانه لوله کنید طوری که سر استوانه از قسمت ته آن بسته تر باشد (به شکل یک مخروط) و با چسب محکم کنید. سپس آن را درون دهانه بطری قرار دهید و پایین دهانه بطری و استوانه مقوایی را با چسب نواری مهار کنید.

پیشنهاد: شما می توانید به جای استوانه مقوایی از یک شمع بلند استفاده کنید؛ آن وقت هم یک درخت زیبا دارید و هم جاشمعی خواهید داشت.

درخت کاج (4)

حال قسمت هایی که از بدنه بطری ریش ریش کرده بودید دور این استوانه لایه لایه بپیچید و دور آن را چسب نواری بزنید.

درخت کاج (2)

سعی کنید به همین ترتیب کل بلندی استوانه را با ردیف های منظم این ریشه های بطری بپوشانید و در انتها برای نوک درخت یک ردیف از ریشه ها که دور هم پیچانده شده در استوانه فرو کنید تا درخت کاج شما تکمیل شود. اگر از شمع استفاده کردید حداقل سه سانت از بالای کاج را برگ نزنید تا شمع مشخص باشد. این درخت یا شمع را در اتاق خود روی میز تزیین کنید و از زیبایی کاردستی خود لذت ببرید.

 درخت کاج (5)

 

t درخت کاج مطٌبق
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع نمونه های جذاب کاردستی عید مبعث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *