, ,
,

پرسش

سلام. من پسری ۱۶ساله ام. در یک خانواده مذهبی و کم تعداد متولد شدم. پدرم مدام سر کار بوده و مادرم هم همیشه کار داره و با برادر بزرگم هم هر وقت صحبت میکنم کاری میکنم دعوامون میشه. توی فامیل، دوستان، بسیج، مدرسه و… پسری مناسب نیست که باهاش دوست بشم که رفیق فابریکم بشه. همشون به کارای زننده ای مشغولن. خلاصه خیلی تنها و پر از نیاز های عاطفی ام. با خانواده و مشاور صحبت کردم ولی نتیجه نداد. سر کار هم مدام با خانم ها با حجاب و سر و وضع نامناسب بر خورد دارم که عطش مرا بیشتر می کنند و اعصابم خورد میشه.

ورزش میکنم و سعی دارم سرم رو گرم کنم ولی نمیشه یعنی بازم نیازم به یک دوست برطرف نشده. کمکم کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشار و روانشناس سایت

دوست خوبم

نباید فراموش کنیم که همه ما انسان هستیم و خصلت ما هم این است که کامل نیستیم و هر کدام از ما دارای نواقص خاص خودش است. بنابراین نباید برای دوستی دنبال فردی باشی که یا دقیقا مانند تو است و یا اینکه هیچ ایرادی ندارد. توصیه می کنم برای داشتن دوست خوب لیستی از ملاک هایت را بنویس. سپس ملاک ها را با هم مقایسه کن و بر اساس اینکه کدام مورد بیشترین تاثیر را بر تو دارد از شماره یک به بعد به آن ها اولویت بده. این کار موجب میشود تا بتوانی راه ساده تری برای انتخاب دوست داشته باشی.

یادت باشد که در هر حال چه دوست خوبی در اطرافت پیدا کنی که حتما موفق خواهی شد و چه نداشته باشی، در هر حال هیچ کس نمی تواند جای مادر، پدر و یا برادر را برایت پر کند. خوب است در یک گفتگوی ساده این احساس و نیازت را با خانواده در میان بگذاری و آنها را متوجه شرایط خودت کنی.

موفق باشی

3 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. رضا عبدالملکی 5 سال قبل

  سلام من هم مثل شما بودم ولی ماه پیش رفیقتم رو پیدا کردم که اونو تو مسابقات کشوری قران کریم پیدا کردم که حافظه کله قرانه

 2. Ali 5 سال قبل

  ببخشید من اینو نوشتم و حالا در جواب خانم دکتر ملاک من اینه که فقط (ببخشید بی پرده میگم چون واقعا ریختم به هم)اهل استمنا دختر بازی فیلم های ناجور و از اینا نباشن خب شاید بگید تو بسیج و مسجد چطور پس اونا هم بعضی هاشون همینجوری ان و بعضی دیگه شون اصلا چت میزنن انگار کلا از اول اسگل به دنیا اومدن و من نیاز به یک جنس مخالف برای صحبت نیز دارم فقط همین نمونش همین ریحانه خانمی که بالا پیام داده خب گناه ما که تو این راه ها هستیم چیه باید خورد بشیم؟

 3. ریحانه 6 سال قبل

  منم دقیقا همین مشکلو دارم
  همه ی دختر های اطرافم دنبال کارهای بد هستن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید