دو ماده ساده علیه کبد چرب!

t دو ماده ساده علیه کبد چرب!

وظیفه اصلی کبد از بین بردن مواد سمی موجود در خون،  و هم چنین سوخت و ساز و هضم غذا را بهبود می دهد. محصولات غذایی  که سرشار از غذاهای چرب، شکر تصفیه شده، افزودنی های مواد غذایی و استفاده بیش از حد از الکل به کبد بسیار آسیب می رسانند و بخاطر همین کبد نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد. بسیاری از داروهای مختلف نیز  باعث بالا رفتن سم در بدن می شود حالا  می توانید کبد خود را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو، روغن زیتون پاک کنید.

چرا آب لیمو، روغن زیتون؟

روغن زیتون

مواد غذایی علیه کبد چرب (2)

از تجمع چربی در کبد و افزایش تری گلیسیرید (TG) که منجر به کبد چرب می شود جلوگیری می کند.حدود 90 میلیون آمریکایی مبتلا به کبد چرب  هستند و این یک عامل خطر عمده برای دیابت، حملات قلبی و حتی سرطان است. پژوهشگران اخیرا به این نتیجه رسیده اند که روغن زیتون مانع  تجمع تری گلیسیرید در کبد می شود. تحقیق  دیگر خواص مفید  روغن زیتون در مبارزه با آسیب های مزمن کبدی اثبات شده است. دلیلش این است که روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است  و توانایی تنظیم  کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد.

آب لیمو

مواد غذایی علیه کبد چرب (1)

آب لیمو نه تنها به سم زدایی کبد، کمک می کند بلکه از سایر اندام های بدن هم مراقبت می کند تا آسیب نبیند. تحقیقات جدید  توسط دانشمندان هندی نشان داد که هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو  ) برای  محافظت از کبد خوبست یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری می کند.

چگونه آبلیمو و روغن زیتون را مخلوط کنیم؟

مخلوط  یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو با معده خالی قبل از صبحانه توصیه می شود

سم زدایی کبد بسیار مهم است اما  باید  الکل را کنار بگذارید  و سعی کنید  مواد غذایی طبیعی و تازه استفاده کنید. هم چنین از داروهای غیر ضروری اجتناب کنید.

hidoctor.ir

t دو ماده ساده علیه کبد چرب!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
لباس های ضد آتش چطور ساخته می شوند و چگونه کار می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *