راه های موفقیت یک نوجوان

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

teen-nojavanha (1)1- تمرکز حواس در کلاس درس و کسب نمرات خوب اولین گامی است که می تواند به یک نوجوان موفق در کسب آینده ای بهتر کمک کند. شاید برخی مواقع حضور در مدرسه و رعایت قوانین و ضوابط، به نظر شما خسته کننده باشد. اما کسب نمرات خوب درسی هم شما را در بین بقیه ممتاز می کند و هم امید به آینده بهتر را برای شما نوید خواهد داد. برای موفقیت و دلگرم شدن به مدرسه توصیه می کنیم هر تکلیفی که در مدرسه داده می شود بنویسید. همچنین مهلت زمان آزمون ها را به خاطر بسپارید به نحوی که هیچ کدام از آن ها را فراموش نکنید.  برای هر کدام از آن ها علاوه بر برنامه ریزی، اولویت بندی مهلت مطالعه را نیز در نظر داشته باشید. برای موفقیت بیش تر بهترین کار نوشتن یادداشت از کلاس ها و تنظیم برنامه زمانی است که بهترین راه برای اطلاع رسانی می باشد. اگر موردی است که شما آن را نمی فهمید، دوباره آن را بخوانید و تکرار کنید.

teen-nojavanha (2)اگر مجددا نتوانستید آن مسئله را حل کنید، حتما آن را از دوست یا معلم تان بپرسید، سپس آن را با دقت بررسی کنید. وقتی شما از مدرسه به خانه بر می گردید بهترین زمان یادداشت برداری از آنچه که در طی روز یاد گرفتید است. مرور دوباره مطالب روزانه باعث تقویت ذهن و ثابت ماندن مطالب درسی و یادگیری و دسترسی به اطلاعاتی است که ممکن است در آینده از حافظه کوتاه مدت شما پاک شود. این نوع یادگیری خیلی بهتر از مرور و حفظ کردن مطالب در ساعات قبل از آزمون خواهد بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دوستی با معلم ها

2- نوشتن مشق شب، خود به تنهایی نیز می تواند گام موثری در تثبیت مطالب آموزش داده شده در ذهن شما باشد. مرور اطلاعات و مطالبی که در ذهن شما است به طور منظم و روزانه باعث می شود اگر مطلبی را متوجه نشدید بتوانید آن را بپرسید و مشکلی برای شرکت در آزمون نداشته باشید. بنابر این برای یک نوجوان موفق برنامه ریزی برای انجام مشق شبانه گام دوم موفقیت خواهد بود.

teen-nojavanha (3) 

3- ایجاد روابط خوب و سالم با معلمان خود به ویژه در دبیرستان از نکات بسیار مهم است. بهترین دلیل آن این که شما ممکن است در طی دوران تحصیل نیاز به دانستن  مطالب زیادی داشته باشید حال چه این مطالب درسی باشد یا مطالب شخصی و بهترین گزینه برای پاسخ گویی به نیاز های شما یک معلم با تجربه یا یک دوست دانا است. بنابراین یک نوجوان موفق می تواند با یافتن یک دوست دانا و مهربان و یا یک معلم با تجربه و ایجاد یک روابط دوستانه راه های کسب موفقیت را هر چه سریع تر طی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *