رایانه میزی

t رایانه میزی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

microsoft_surface

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید چه خوب می شد که رایانه ها همیشه در دسترس ما بودند و دیگر نیاز نبود که آنها را جابه جا کنیم و یا اینکه در مواردی نتوانیم از آنها استفاده کنیم280-14 .

در سال 2007(1386) که هنوز خبری از کامپیوترهای لمسی یا به عبارتی ، تکنولوژی لمسی نبود یک کامپیوتر لمسی که به شکل یک میز طراحی شده بود به بازار عرضه شد و از نظر زیبایی فوق العاده بود ؛ ولی از نظر قیمت بسیار گران بود به همین دلیل خیلی زود از بازار رقابت کامپیوتر ها خارج شد اما  پس از آن صفحه های لمسی زیادی به بازار ارائه شدند .

این رایانه های میزی بسیار قدرتمند بودند طوری که با اشاره بسیار کمی کار مورد نظر شما انجام می شد. این رایانه ها به سرفیس (سطح) شهرت داشتند. در سال 2011 نسل جدیدی از این سرفیسها ارائه شد.سرفیس جدید باریک‌تر و فشرده‌تر از نسخه قبلی است و برپایه فناوری جدید پیکسل‌ سنس (حسگر پیکسل) استوار شده است. در فناوری پیکسل‌ سنس با استفاده از حسگرهای فروسرخ، هر پیکسل همانند یک دوربین ویدیویی عمل می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد که حتی با تمام دست و نه تنها با ضربه نوک انگشت، لمس‌های دقیقی انجام دهد .

126154_766

نسل اول سرفسبه دوربین‌هایی ویدیویی ، زیر نمایشگر لمسی مجهز بود ؛ که قطر نمایشگر را افزایش می داد؛ درحامیز رایانهلی‌ که در نسخه دوم، مایکروسافت با استفاده از نمایشگرهای ال.دسی.دی ، گوریلاگلاس سامسونگ و پردازنده‌های آتلون II-ایکس2 و جی‌پی‌یوهای HD 6700M ای.ام.دی موفق شد قطر نمایشگر سرفس2 را به 10 سانتی‌ متر برساند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سایت من(بخش 16)

از دیگر ویژگی‌های نسل جدید سرفیس این است که این میز-رایانه جدید می‌تواند حتی به صورت عمودی نیز بر روی دیوار نصب شود. البته می توان این رایانه را در مکانهای متفاوتی مورد استفاده قرار داد و به عبارتی دیگراز این رایانه در جلسات و در کلاسهای آموزشی نیزمی توان استفاده کرد . هم  اکنون از این  نمونه رایانه در ایران هم مورد استفاده قرار می گیرد که بیشترین استفاده آن در صدا و سیما و نیروی انتظامی می باشد به امید روزی که این رایانه در دسترس همگی ما نیز قرار گیرد .

 

 

 


t رایانه میزی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *