ربات های آشپز بزودی آشپزخانه ها را تسخیر می کنند (ویدئو)

t ربات های آشپز بزودی آشپزخانه ها را تسخیر می کنند (ویدئو)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شرکت انگلیسی Moley Robotics ربات آشپزی را عرضه کرده است که به کمک دو دستش که مانند دست انسان ها حرکات پیچیده ای دارد می تواند به خوبی یک سرآشپز حرفه ای غذا آماده کند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از خبرگزاری رویترز، تصور کنید وقتی پس از یک روز کاری خسته کننده به خانه برمی گردید و وقتی در را باز می کنید می بینید که ربات شما غذایی مورد علاقه شما را دقیقا با همان خصوصیاتی که دوست دارید درست کرده است. این شاید شبیه داستان های علمی-تخیلی به نظر برسد ولی واقعیت این است که تحقق چنین رویایی خیلی دور نیست.

دانشمندان از تیم اندرسن که یک سرآشپز است هنگامی که وی در حال تهیه یک غذا بود تصویربرداری سه بعدی کردند و سپس این داده ها را به این روبات سرآشپز منتقل کردند. سپس این ربات با حرکات دستش که دقیقا مانند حرکات دست این سرآشپز بود موفق شد همان غذا را تهیه کند.

اندرسن می گوید: این ربات دقیقا حرکات دست من را تقلید می کند بنابراین دلیلی ندارد کاری که من می توانم انجام دهم را این ربات نتواند انجام دهد، از پختن نان گرفته تا تهیه سوشی.

رمز موفقیت این ربات سرآشپز در شرکت Shadow Robot در شرق لندن است که در طول چند دهه گذشته مشغول تکمیل کردن دستان رباتیک بوده است. دستان رباتیکی که این شرکت ساخته است از صنایع هسته ای گرفته تا ناسا کاربرد داشته است و اکنون نیز این دست ها سر از آشپزخانه درآورده اند.

مارک اولینیک، یکی از محققان شرکت Moley Robotics  می گوید: هدف ما این بوده است که این دست ها شبیه دست انسان باشند. انسان ها همه چیز را به کمک دستانشان خلق می کنند. اگر این دست های رباتیک می توانند آشپزی کنند دلیلی ندارد که نتوانند پیانو بنوازند و یا نجاری کنند.

به نظر می رسد این ربات سرآشپز می توانند آینده آشپزی را دگرگون کند و شاید بزودی برای تهیه غذاهای مورد علااقه تان فقط کافی باشد تا چند اپلیکیشن آشپزی دانلود کنید و در اختیار این ربات قرار دهید.

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

حجم: 3.56 MB

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با پیشنهاد بهترین نام، از موزه ملی علوم و فناوری جایزه بگیرید

 

t ربات های آشپز بزودی آشپزخانه ها را تسخیر می کنند (ویدئو)
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *