روزنوشته های کلانتر پفک (۳۱)

t روزنوشته های کلانتر پفک (۳۱)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمن رضاییان

پفک و برنامه های زندگی

پفک و برنامه های زندگی.سایت نوجوان ها (1)طبق آماری که از مردم محله گرفته ام متوجه یک نکته ناراحت کننده شده ام: اینکه بعضی از آدم ها، که البته تعدادشان هم کم نیست، برنامه خاصی برای زندگیشان ندارند. حتماً می پرسید این را از کجا فهمیده ام؟ فوت کوزه گری را شنیده اید؟ این هم فوت کلانتری است دیگر! البته یک راهش را به شما می گویم. من تعداد ساعاتی را که افراد در کوچه و خیابان می گذرانند یادداشت می کنم و متوجه شده ام در مورد بعضی ها میزان این ساعت خیلی بالاست. حتماً الآن یک سؤال دیگر در ذهنتان پیش می آید و می گویید «خب آنها این همه ساعت در کوچه و خیابان چه کار می کنند؟» این موضوع برای شما که اهل فعالیت هستید و در زندگی هدف دارید عجیب است اما برای آنها خیلی عادی است. ساعت های زیادی را به حرف زدن با دوستان و افراد محله می گذرانند و یا هی با دوستانشان قرار می گذارند و بیرون می روند و در واقع میزان تفریحشان در زندگی بیش از حد است و همینطور کارهای دیگری که من هم نمی دانم؛ چون به هرحال من هم یک گربه فعال و با برنامه هستم و وقتی فکر می کنم اصلاً متوجه نمی شوم چه طور می شود کسی بتواند این همه ساعت در کوچه و خیابان باشد. این نشان می دهد این افراد کلاً در زندگی برنامه ای ندارند و احتمالاً در خانه هم همینطور بیکار و بی هدف وقت می گذرانند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
موتورخانه

البته نه اینکه بگویم این افراد کاملاً بیکار هستند. اتفاقاً خیلی هایشان سر کار می روند، دانشجو یا دانش آموز هستند و به کارهای عادی زندگیشان می رسند. اما هدفمند بودن و فعال بودن یک فرد از آنجا معلوم می شود که چطور ساعت های خالی و اوقات فراغتش را می گذراند. وگرنه درس خواندن و دانشگاه رفتن و سر کار رفتن که قسمتی از زندگی عادی است. مثلاً خود من، شغلم کلانتری است و خب طبیعی است که همیشه سر کارم حاضر باشم اما اینکه من در ساعت های فراغتم کتاب می خوانم، ورزش می کنم و یا فیلم های خوب می بینم و حتی در اینترنت مقاله می خوانم، نشان می دهد گربه فعالی هستم. اما اگر ساعت های فراغتم را کلاً خواب بودم یا این ور و آن ور علاف می چرخیدم آن وقت در مورد من چه فکری می کردید؟ بله، می گفتید این گربه در زندگی بی هدف است و برنامه ای ندارد. خب، در مورد آدم ها همین طور است دیگر.

توضیح عکس: همانطور که گفتم، یکی از فعالیت های من در اوقات فراغت، ورزش کردن است.

نتیجه می گیریم: کلانتر پفک می گوید هرکس باید در زندگی برنامه و هدفی داشته باشد و میزان هدفمند بودن افراد در زندگی از روی کارهایی که در اوقات فراغتشان انجام می دهند مشخص می شود. پیشنهاد می شود مثل کلانتر پفک برای اوقات فراغتتان برنامه ای خوب بچینید و آن را به بطالت نگذرانید.

 

t روزنوشته های کلانتر پفک (۳۱)
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *