روزنوشته های کلانتر پفک (۴۲)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمن رضائیان

پفک و آب خوردن از افطار تا سحر

pofak  (1)

قبلا گفته بودم که من در زندگی اصولی دارم که به آنها پایبند هستم و یکی از آنها هم تغذیه درست است. حالا شاید من می گویم تغذیه درست، شما فکر کنید دارم از یک برنامه غذایی پیچیده صحبت می کنم. اما واقعیت بامزه زندگی اینجاست که خیلی اوقات چیزهایی که پیچیده و قلنبه سلنبه به نظر می آیند خیلی هم راحت و ساده هستند. مثلا در تغذیه سالم یکی از چیزهایی که باید رعایت شود خوردن آب است. روزی ۸ پیاله. چی؟ ۸ لیوان؟ خب لیوان مال شماست. ما در پیاله آب می خوریم. این روزها هم که هوا دیگر گرم شده است یک پیاله با خودم برده ام و کنار سطل سر خیابان گذاشته ام و چند بار در روز آن را از آب حوض توی پارک پر می کنم.
آخ آخ ببخشید. اصلا حواسم نبود شما روزه هستید. اتفاقا گفته بودم من گربه ای پایبند به اخلاقیات هستم و دلم نمی خواهد جلوی روزه دارها از آب خوردن حرف بزنم. خب اشکالی ندارد، شما می توانید در این روزها ۸ پیاله آب را بعد از افطار بخورید. البته همه اش را یک جا نخوریدها، یک وقت منفجر می شوید! کم کم و با فاصله بخورید و یادتان باشد که در روزهای روزه داری ویتامین و پروتئین و آب بدنتان کم نشود. خب دیگر چه کار کنم. من خیلی خیلی دلسوز هستم و قلبم نه فقط برای گربه ها حتی برای انسان ها هم می تپد. اگر هم یادتان می رود ۸ پیاله آب بخورید اسمتان را به من بگویید تا در یک لیست بنویسم و شب ها بیایم و زیر پنجره خانه تان میو میو کنم تا یادتان بیاورم باید بروید آب بخورید. بنابراین شب ها هروقت صدای میوی مرا شنیدید سریع بپرید و بروید یک لیوان آب بخورید.
نتیجه می گیریم: کلانتر پفک معتقد است برای داشتن یک تغذیه اصولی حتما لازم نیست کارهای پیچیده انجام داد و گاهی با رعایت مواردی ساده می توان به تغذیه اصولی رسید. پیشنهاد می شود مثل کلانتر پفک روزی ۸ لیوان آب بنوشید و یادتان باشد که در این شب ها هروقت صدای میوی کلانتر را شنیدید یعنی باید بروید و آب بخورید. چون اسم شما هم در لیست پفک است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانلود آهنگ زیبای "چتر خیس" از حامد همایون

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *