روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (۶ آوریل، ۱۷ فروردین)

روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه
t روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (6 آوریل، 17 فروردین)

6 آوریل که همان 17 فروردین خودمان می شود به نام  روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (International Day of Sport for Development and Peace) نامگذاری شده؛ در ادامه بخوانید که چرا این روز در تقویم جهان جای داده شده.

علت نامگذاری روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه

در عصر مدرن، تمام ملل دنیا، به دنبال این هستند تا از راه‌های مختلف، صلح و دوستی و توسعه روابط رو بین خودشان را افزایش بدهند و دنیا را به جای بهتری برای همدیگر تبدیل کنند. یکی از همین راه‌ها که امتحانش را هم پس داده، ورزش است.

هرچند که زبان هر ملت با ملت دیگه فرق دارد، اما خب بعضی چیزها هستند که نیازی به مترجم ندارند و در همه جای دنیا، به یک شکل مشترک شناخته می‌شوند؛ ورزش یکی از همین زبان‌های مشترک در کل دنیاست و همین باعث شده تا از آن، به عنوان ابزاری برای صلح استفاده شود.

سازمان ملل متحد، ششم آوریل هر سال را به عنوان روز ورزش برای صلح و توسعه نامگذاری کرده و این نامگذاری، در حقیقت روز آغاز بازی‌های المپیک تابستونی است که از سال 1986  از یونان آغاز شده است. مناسب این روز، می‌تواند مثل خیلی از مناسبت‌های دیگر سازمان ملل، فرصتی باشد برای مطالعه و تفکر، و صد البته ترغیبی برای مسئولان، که در جهت احقاق صلح حرکت کنند.

روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (6 آوریل، 17 فروردین)

 

تاثیر ورزش برای صلح و توسعه در جهان

ورزش می‌توند کمک کند که جهانی با صلح و آرامش داشته باشیم. چون بازی‌ها و ورزش‌ها می‌تونند به عنوان یک ابزار برای آموزش تیمی کار کردن، احترام به حقوق دیگران، رفع تعارضات و حتی حل و فصل منازعات و خشونت بین دو یا چند ملت باشند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روزی 20 دقیقه برای شکمتان وقت بگذارید!

ورزش همچنین می‌تواند فرهنگ صلح و همبستگی را در جامعه ترویج دهد و به دنبال آن از تعارضات و خشونت‌های بین‌المللی کاسته شود.
به علاوه، ورزشگاه‌ها و رویدادهای ورزشی می‌توانند مکان‌هایی برای دیدار و شناخت دوستان جدید از سراسر جهان باشند و به تقویت روابط بین‌المللی کمک کنند.

تاثیر ورزش بر صلح جهان

 

سخن پایانی در موردروز جهانی ورزش برای صلح و توسعه

ورزش می‌تواند به عنوان یک زبان مشترک بین ملت‌ها عمل کند و موجب فراهم آوردن فرصت برای آشتی و رفع اختلافات شود.در واقع، ورزش می تواند باعث ایجاد فرهنگ همبستگی، تعامل و احترام متقابل بین افراد و ملت‌ها شود. این موضوع می‌تواند به کاهش تبعیضات ملیتی کمک کند و به جای آن، فرصتی برای ارتباطات و روابط مثبت بین ملت‌های مختلف را فراهم کند.

به امید داشتن جهانی پر از صلح و آرامش

مطلب پیشنهادی برای مطالعه: ورزش های مناسب نوجوانان

منبع

t روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه (6 آوریل، 17 فروردین)
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *