ریزش مو

t ریزش مو

 

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها 

ریزش مو

هر فرد روزانه 100 تار مو از دست می دهد. ریزش 100 تار مو در روز طبیعی است. ولی اگر ریزش مو در خانواده ارثی باشد، تعداد تار موی بیشتری را از دست می دهید. اگر مرد باشید، با این نوع ریزش مو نقاطی بدون مو بر سرتان پدیدار می شوند. اگر زن باشید، متوجه می شوید که موی بالای سر به آهستگی در حال نازک شدن است. تقریبا نیمی از مردم این نوع ریزش مو را در حدود سن 50 سالگی دارند. اگرچه ریزش مو تقریبا معمول است، اما کمی ناراحت کننده است ، مخصوصا هنگامی که بر ظاهر فرد تاثیر می گذارد. ولی راههایی وجود دارد که می توانید ریزش موی خود را درمان کنید.

علل ریزش مو شامل موارد زیر می شود:

سابقه خانوادگی، استرس (شامل استرس فیزیکی از جراحی، بیماری یا تب بالا)، شیمی درمانی، آسیب به مو ها در نتیجه ی محکم بستن آن ها، سن، رژیم غذایی فقیر مخصوصا پروتئین یا آهن کافی نداشته باشد، بیماری تیروئید (شامل کم کاری و پر کاری تیرویید)، عفونت قارچی پوست سر (بیشتر در کودکان شایع است)

علائم به نوع ریزش مویی که دارید بستگی دارد. همچنین نوع درمان به علت ریزش مو، احساسات، تصمیم بر اینکه به درمان احتیاج دارید یا نگران نازک شدن مو یا طاس شدن نیستید بستگی دارد. انتخاب با شماست.

ریزش مو از طریق تاریخچه پزشکی و آزمایش فیزیکی تشخیص داده می شود. پزشک از شما چند سوال می پرسد، به الگوی ریزش مو نگاه می کند و پوست سر را معاینه می کند.

درمان

همان طور که قبلا گفتیم، درمان به نوع ریزش مو بستگی دارد. بسته به نوع انتخاب شما، درمان اعمال می شود. داروهایی که معمولا تجویز می شود ماینوکسیدیل و فیناسترید است که پزشک تجویز می کند. کاشت مو نیز راهی برای جایگزین کردن مو می باشد. توصیه می شود برای انجام این کار به مراکز مراجعه شود.

t ریزش مو
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آتشفشانی در اندونزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *