زحل زیباترین سیاره در منظومه شمسی

چرا زحل زیبا است؟ این سوالی است که ممکن است برای شما هم مطرح شده باشد. در واقع اگر بخواهیم بگوییم بعد از سیاره عزیزمان کدام سیاره زیباترین است باید زحل را نام ببریم. شاید یکی از دلایل منحصر به فرد بودن این سیاره حلقه‌ای جادویی است که به دورش تنیده شده است. آیا تا به حال فکر کرده اید این حلقه از چه چیز تشکیل شده است و چرا فقط زحل این حلقه را به دور خود دارد؟

سیاره ای که از صخره های کوچک ساخته شده

سیاره زحل سیاره‌ای غول پیکر با گازهای متفاوت است. این سیاره شرایط جوی مختلف و ویژگی های فیزیکی متفاوتی با زمین دارد. زحل زیبا دومین سیاره بزرگ در منظومه شمسی است. هسته این سیاره از صخره های کوچک تشکیل شده و با گاز مایع پوشانده شده است. حلقه دور زحل در فضا به اندازه هزاران کیلومتر امتداد دارد.

شاید برای شما جالب باشد بدانید حلقه های دور سیاره زحل از میلیون ها کریستال یخی تشکیل شده اند. برخی از کریستال ها به اندازه چند خانه بزرگ هستند و برخی دیگر به ریزی گرد و غبارند.

تصویری از سیاره زحل زیبا

زحل زیبا و در عین حال سبک!

جالب است بدانید زحل بسیار سبک است! دلیل آن این است که بیشتر زحل را گاز هیدروژن تشکیل داده است و گاز هلیوم این سیاره کم است و در نتیجه چگالی زحل پایین است. اگر وان حمامی پر از آب داشتید که زحل در آن جای می گرفت، این سیاره روی آب شناور می ماند! 

مانند سیاره عطارد، زحل زیبا هم دارای ماه های متعدد است که اطرافش را فرا گرفته اند. زحل، برعکس ظاهر زیبایش بسیار وحشی است و طوفان های عظیمی در فضا به وجود می آورد. این سیاره عظیم میدان آهنربایی بسیار قوی دارد و ذرات انرژی تابشی را به سمت خود جذب می کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
استفاده متفاوت از خمیردندان 

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

‫4 نظر ارسال شده در “زحل زیباترین سیاره در منظومه شمسی

 1. مهتاب :

  داداش خیلی از علم عقبی ها
  میلیون ها سیاره مثل زمین و قابل سکونت در جهان وجود دارند ما به سختی فقط به ماه رفتیم
  که زمین هم به زودی به دست خودمون از بین میره
  به امید سفر به سیاره های بیشتر

 2. رضا :

  اشتباهه
  زیباترین سیاره منظورمه شمسی “زمین” هستش هیچ سیاره ای به گرد پای زمین هم نمیرسه!!!
  هر حیاط موجودر در زمین اندازه یک سیاره ارزش داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *