زنبورعسل ریاضیدان

t زنبورعسل ریاضیدان

دانشمندان به تازگی کشف کرده اند زنبور عسل می تواند مفهوم صفر را درک کند!آن ها نشان دادند که حتی کوچکترین مغز، می تواند مفاهیم پیچیده و انتزاعی را درک کند، یافته های شگفت انگیز فرصت های جدید و ساده ای را برای توسعه هوش مصنوعی باز می کند.

محققان استرالیایی و فرانسوی این تحقیق را انجام داده اند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

دکتر ادیان دیر از دانشگاه ملبورن استرالیا می گوید: «شماره صفر ستون فقرات ریاضیات مدرن و پیشرفت های فناوری است.»دیر گفت: «صفر یک مفهوم دشوار برای درک و یک مهارت ریاضی است که چندین سال طول می کشد تا بچه ها یاد بگیرند.»

ما معتقد بودیم که تنها انسان ها برای رسیدن به این مفهوم اطلاعاتی دارند، اما تحقیقات اخیر نشان داده است که مغز میمون ها و پرندگان نیز این قابلیت را دارد!سوال این بود که «آیا حشرات نیز می توانند صفر را درک کنند؟»زنبور عسل با گرده افشانی خاص، نمونه ای استثنایی برای بررسی شناخت حشرات است، تحقیقات قبلی نشان می دهد که آن ها می توانند مهارت های پیچیده ای را از سایر زنبورها یاد بگیرند و حتی مفاهیم انتزاعی مثل همسان بودن و تفاوت را درک کنند.

اما مغز زنبورها دارای کمتر از 1میلیون نورون است. در مقایسه با 86،000 میلیون نورون مغز انسان، حدس جواب کمی دشوار بود.برای تست درک در زنبور عسل، پروفسور اسکارلت هاوارد، تعدادی زنبور را در دستگاه تست ویژه که به همین منظور طراحی شد، قرار داد.زنبورها برای انتخاب تصویر با عدد کوچکتر برای دریافت پاداش شکر، آموزش دیدند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
یلدا یعنی یادمان باشد که زندگی آنقدر کوتاه است که ...

به عنوان مثال، زنبورها یاد گرفتند عکسی که نشانگر عدد سه بود را در مقابل عدد چهار انتخاب کنند و پاداش بگیرند.هنگامی که هاوارد به طور دوره ای زنبورها را با یک تصویر که هیچ عنصری را در مقایسه با تصویری که یک یا چند عنصر داشت، آزمایش می کرد، زنبورها می دانستند که مجموعه ای از صفر، تعداد کمتری است، هر چند هرگز در معرض “مجموعه خالی” قرار نگرفته بودند!

دکتر آئورو وبر از دانشگاه تولوز در فرانسه در این همکاری گفت: «کشف این زنبورها با درک گسترده ای از اعداد با توجه به مغز کوچک آن ها، شگفت انگیز بود.» اگر زنبورها می توانند صفر را با مغز کمتر از یک میلیون نورون خود درک کنند، این نشان می دهد که راه های ساده ای برای آموزش ترفندهای جدی در ریاضیات وجود دارد.

t زنبورعسل ریاضیدان
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *