زیباترین فواره ها و آب نماهای جهان به روایت تصویر!

t زیباترین فواره ها و آب نماهای جهان به روایت تصویر!

آثار هنری زیادی در جهان وجود دارد و یکی از این آثار آب نماها هستند، آب نماهایی که با دیدن‌شان شگفت زده خواهید شد و در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم.

شاید خیلی از شما با آب نمای ترِوی روم (Trevi Fountain) آشنایی داشته باشید، آب‌ نمای بلاژیو (Bellagio) لاس وگاس را هم حتما در فیلم معرف اوشن 11 دیده‌اید. قطعا با مشاهده این‌ها حیرت تمام وجود انسان را فرا می‌گیرد، اما این دو تنها آب‌ نماهای شگفت‌انگیز جهان نیستند. در این‌جا می‌توانید زیباترین آب‌ فشان‌های جهان را از استکهلم گرفته تا ساندرلند، از چین تا پرو مشاهده کنید. این آب‌ نماها سرشار از ریزه‌کاری هستند و ظاهری هوشمندانه و باورنکردنی دارند؛ بعضی از آن‌ها حرکتی دورانی داشته و بعضی دیگر نورانی هستند، برخی حتی جاذبه زمین را به چالش می‌کشند، اما ویژگی مشترک همه آن‌ها این است که بیننده را انگشت به دهان می‌گذارند. توجه شما را به دیدن تصاویر زیبایی از شگفت انگیزترین آب‌ نماهای جهان جلب می‌کنیم.

با هیچ کلامی نمی‌توان آب نمای مسحورکننده شهر اُساکای ژاپن را توصیف کرد. این اثر زیبا در دروازه جنوبی مرکز خرید Station City اُساکا (Osaka) واقع شده؛ آب‌نمایی با ابعاد مستطیل‌شکل که ساعت و اشکال گل‌ها را با آب روان شکل می‌دهد. این آب نما با یک پرینتر دیجیتالی کنترل می‌شود و تصاویر درون یک کامپیوتر را با آب و نور متحرک زنده می‌نماید.

آب نماهای دیدنی (24)قایق آبی (Water Boat Fountain)، آب‌نمای دیگر فهرست ما است که در والنسیای اسپانیا واقع شده است؛ آب‌نمایی که یک قایق بادبانی را تمثیل می‌کند. نمونه‌های مشابه این آب‌نما در کشورهای دیگر چون پرتغال هم ساخته شده است.

آب نماهای دیدنی (1)نه آب نمای معلق (Nine Floating Fountains)، اثری از معمار دورگه آمریکایی-ژاپنی، ایسامو نوگوچی (Isamu Noguchi)، است که در اُساکای ژاپن و در سال 1970 به نمایش در آمد. این آب نمای شگفت‌انگیز بعد از 40 سال، هنوز تازگی و جذابیت خود را حفظ کرده و مثل روز اول شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

آب نماهای دیدنی (2)دنیای کریستالی سوارسکی (The Swarovski Crystal Worlds)، موزه‌ای در شهر واتنز اتریش است؛ موزه‌ای که در سال 1995 در جشن صدامین سال تاسیس شرکت کریستال سوارسکی ساخته شد. در قسمت مرکزی موزه دنیای کریستالی، آب‌نمای عجیبی وجود دارد: یک سر انسان پوشیده از سبزه و چمن، دهان این مجسمه بزرگ آب‌فشانی است که درون دریاچه این موزه آب می‌ریزد.

آب نماهای دیدنی (4)اسب‌های لاس کولینز (Mustangs at Las Colinas)، مجسمه‌ای برنزی است که زینت‌بخش میدان ویلیامز شهر لاس کولینز تگزاس شده است. آب‌نمایی که این مجسمه را تکمیل می‌کند نقش قدم‌های پرسرعت اسب‌های در حال عبور از رودخانه را روایت می‌کند. این اثر هنری در سال 1976 طراحی شده و در سال 1984 در معرض نمایش گذاشته شده است.

آب نماهای دیدنی (5)رنگین کمان مهتاب (The Moonlight Rainbow Fountain)، یکی از طولانی‌ترین آب‌نماهای پلی دنیا است که یک رکورد گینس را هم به خاطر طول بی‌رقیب‌اش به نام خود ثبت کرده است. این آب‌نما با 10 هزار LED نورافشانی شده و 1140 متر طول دارد. آب‌نمای پل بانپو در سپتامبر 2009 ساخته شده و در هر دقیقه 190 تن آب از آن پرتاب می‌شود.

آب نماهای دیدنی (7)آب نمای تِروی (Trevi Fountain) در ناحیه تروی روم ایتالیا واقع شده است. معمار ایتالیایی، نیکولا سالوی (Nicola Salvi) طراحی و پیترو براچی (Pietro Bracci) تکمیل این بنای شگفت‌انگیز را بر عهده داشتند. ارتفاع این آب نما 26 متر و عرض آن 49 متر است. آب نمای تِروی بزرگ‌ترین آب نمای دوره باروک در روم بوده و یکی از معروف‌ترین آب نماهای جهان به شمار می‌آید. این اثر هنری در چندین فیلم سینمایی معروف چون لا دولِس ویتا (La Dolce Vita) به کارگردانی فِدریکو فِلینی (Federico Fellini) و سه سکه در فواره (Three Coins in the Fountain) نشان داده شده است. فواره تِروی در سال 1762 ساخته شده و در سال 1998 بازسازی شده است.

آب نماهای دیدنی (8)این آب نمای 24 متری در سال 2009 توسط یک معمار سنگاپوری برای استفاده در مرکز خرید دوبی طراحی و ساخته شد. بلندی این آب نما آن‌قدر زیاد است که از هر 4 طبقه این مرکز خرید می‌توان با تماشای آن مسحور شد.

آب نماهای دیدنی (9)شیر جادویی (Magic Tap)، در ناحیه آکوالند (Aqualand) شهر کادیز (Cadiz) اسپانیا قرار گرفته است. در نگاه اول به نظر می‌رسد که این شیر آب در هوا معلق است، اما با نگاهی دقیق‌تر لوله‌ای پنهان در انبوه آب سرازیر شده آن دیده می‌شود که تمامی بنا را نگاه داشته است.

آب نماهای دیدنی (10)چاریبدیس (Charybdis) توسط ویلیام پی در سال 2000 برای هتل مجلل سیهام (Seaham Hotel) در شهر ساندرلند انگلیس ساخته شد. چاریبدیس، نام یک افسونگر در ادیسه هومر است؛ شخصیتی که به خاطر دزدی از هرکول، توسط زئوس تنبیه شد و به یک گرداب مبدل گشت.

آب نماهای دیدنی (13)آبشار شگفت‌انگیز مونت‌جوس (Fountain Of Montjuïc Palace) در اسپانیا، نمایشی پرشور از رنگها، مناظر و رقص آب است. این آب‌نما در سال 1929 ساخته شده است.

آب نماهای دیدنی (14)مجسمه دگردیس فلزی (Metalmorphosis)، کاری از دیوید چنی، مجسمه ساز اهل چک است. این اثر هنری 7.6 متر ارتفاع و 14 تن وزن دارد. دگردیس از 24 ورقه استیل ضد زنگ تشکیل شده که به صورت دوره‌ای می‌چرخند تا به شکل یک سر غول‌پیکر در آیند. یک دریاچه بزرگ اطراف این مجسمه قرار گرفته و آبی که از این سر غول‌پیکر سرازیر می‌شود درون آن تخلیه می‌گردد.

آب نماهای دیدنی (15)مرد بارانی (RainMan)، یک شاهکار معاصر بوده که توسط هنرمند بزرگی به نام جین مایکل فولون (Jean-Michel Folon)، به شهر فلورانس هدیه شده است. این اثر در سال 2002 ساخته شده است.

آب نماهای دیدنی (16)این آب‌نمای حلقه‌ای‌شکل زیبا در بزرگ‌راه 71 اوهایو کشور آمریکا واقع شده است.

آب نماهای دیدنی (17)آب‌نمای دوبی (The Dubai Fountain) دومین آب‌نمای کورنوگراف عظیم جهان است که در دریاچه برج خلیفه در مرکز شهر دوبی قرار گرفته است. این آب‌نما هم توسط شرکت WET طراحی و ساخته شده است؛ شرکت معماری بزرگی در کالیفرنیا که آب‌نمای هتل بلاژیو هم کار آن بوده است.

آب نماهای دیدنی (18)کره‌جهان (Unisphere)، مجسمه‌ای ساخته شده از استیل ضد زنگ است که توسط فواره‌های آبی تزئین شده است. این آب نما در یکی از پارک‌های نیویورک واقع شده و نمادی از یگانگی و صلح جهانی است. این بنا هدیه‌ای به انسان‌هایی است که در جهانی در حال رشد، زمین را به یگانه‌ای کوچک و دسترس‌پذیر تبدیل کرده‌اند.

آب نماهای دیدنی (19)آب‌نمای ویلان‌کورت (Vaillancourt Fountain)، یک اثر هنری عظیم است که در پلازای جاستین هرمان (Justin Herman Plaza) در سان‌فرانسیسکو واقع شده، این بنا توسط آرمند ویلان‌کورت (Armand Vaillancourt) و در سال 1971 طراحی شده است.

آب نماهای دیدنی (11)این آب‌نمای پورتال‌مانند زیبا در موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکای واشنگتن واقع شده است.

آب نماهای دیدنی (20)پارک سرچشمه کلر (Keller Fountain Park)، یک پارک شهری در پورتلند اُرگون بوده و در سال 1970 تاسیس شده است. مهم‌ترین ویژگی این پارک آب‌ نمای بتنی آن است. این بنا در سال 1999 برنده جایزه بهترین معماری از انجمن آمریکا شد. آب‌نمای این پارک توسط آنجلا داناجیوا طراحی شده و الهامی از آبشار رودخانه کلمبیا در شرق پورتلند است.

آب نماهای دیدنی (21)آب‌نما و مجسمه هرکول در برگپارک ویلهلمس‌هوهه یادگاری از دوره باروک و چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از این پارک بزرگ است. آبی که از مجسمه هرکول سرچشمه گرفته و تمامی این پارک بزرگ را می‌گذراند، نمادی از قدرت لندگریو کارل به عنوان یک فرمانروای بزرگ بوده، این بنا توسط معمار ایتالیایی، جیو-وینی فرانچسکو، طراحی شده، جالب است بدانید که ساخت این پارک از سال 1696 شروع شده و 150 سال به طول انجامیده است.

آب نماهای دیدنی (22)این اثر زیبا توسط دیوید باربر و بیل بورگس طرحی و ساخته شده است. آب‌نمای جولی پنروز (Julie Penrose Fountain) در آمریکا به شکل یک حلقه استیل طراحی شده و 366 موتور قوی آب‌فشان‌های آن را تشکیل می‌دهند. این حلقه هر 15 دقیقه دور می‌خورد و نشان‌دهنده آب زندگی‌بخشی است که بین زمین و اتمسفر در رفت و آمد است. این اثر در سال 2007 ساخته شده و 24 تن وزن دارد.

آب نماهای دیدنی (23)بلاژیو (Bellagio)، یک هتل مجلل و یک کازینو در لاس‌وگاس است که به خاطر وجود آب‌نمای خاص و زیبای خود در جهان معروف شده است؛ آب‌نمایی که در دریاچه‌ای مصنوعی قرار گرفته و رقص آب‌هایش با موسیقی و نور تزئین شده‌اند. این آب‌نما توسط شرکت WET طراحی و ساخته شده و 40 میلیون دلار هزینه دربر داشته است.

gadgetnews.ir

یادداشت سردبیر؛

با تشکر فراوان از آقای کیوان جهانگرد از اعضای فعال سایت که این مطلب را برای ما ارسال کرده اند.

t زیباترین فواره ها و آب نماهای جهان به روایت تصویر!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بازی مدیریت هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *