کاردستی غذاخوری پرندگان با سیم فلزی

کاردستی غذاخوری پرندگان با سیم فلزی
t کاردستی غذاخوری پرندگان با سیم فلزی

در این بخش می خواهیم ساخت غذاخوری پرندگان با سیم فلزی را آموزش بدهیم . اما چرا به غذاخوری پرندگان نیاز داریم ؟

 یکی از هیجان انگیز ترین فعالیت ها در طبیعت جستجوی پرندگان و تماشای آن هاست اما برای آن که این پرندگان به ما نزدیک تر شوند می توانیم مقداری غذا برایشان فراهم کنیم و وقتی آن ها مشغول خوردن دانه می شوند آن ها را تماشا کنیم و یا از آن ها عکس بگیریم. این غذا خوری پرنده که امروز با آن آشنا می شوید برای قرار دادن دانه های درشت مانند بادام زمینی است و احتمالا پرندگانی بزرگ تر از گنجشک ها را به سمت خود جلب می کند.

برای ساخت این غذا خوری به مقداری سیم آهنی در دو ضخامت مختلف نیاز دارید. اول سیم ضخیم تر را بردارید و دایره ای حدودا به قطر 50 سانتی متر با آن بسازید و بعد سیم نازک تر را برداشته و از یک سر دایره شروع کنید به پیچیدن دور سیم اول.

غذاخوری پرندگان با سیم فلزی

البته به شکلی که حلقه هایی جدا جدا مانند تصویر ایجاد شود. به هنگام پیچیدن سیم اندازه دانه هایی را که می خواهید در آن قرار دهید در نظر داشته باشید تا دانه ها از میان حلقه به راحتی بیرون نریزد اما پرنده نیز بتواند آن ها را بخورد. بعد از تمام شدن کار قطعه سیمی را به وسط  آن ببندبد و غذاخوری پرندگان را به درختی آویزان کنید و دانه ها را داخل آن بریزید. حالا باید کمی دورتر پنهان شوید و منظر بمانید تا پرندگان زیبا برای خوردن دانه ها بیایند.  

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه نوجوانان می توانند یک خاطره‌ بد را فراموش کنند؟

 

t کاردستی غذاخوری پرندگان با سیم فلزی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *