ساخت  اسباب بازی با دوریختنی ها در اردو

t ساخت  اسباب بازی با دوریختنی ها در اردو

دوستان اردو ها مکان های بسیار مناسبی برای بازی های گروهی هستند و اگر قادر باشید از لوازم دورریختنی در اردو که بسیار زیاد یافت می شود وسایل بازی بسازید هم خلاقیت خود را به اثبات می رسانید و هم می توانید با دوستانتان لحظات شادی را فراهم کنید. ما در قسمت دانستنی های اردویی قصد داریم نحوه ساخت انواع وسایل بازی گروهی را با استفاده از اشیای موجود در فضای اردو را به شما آموزش دهیم.

اگر شما دوستان عزیز هم پیشنهادات و نظرات ابتکاری داشته باشید با کمال میل پذیرای آن خواهیم بود و آن را با نام خود شما در سایت منتشر کنیم تا دوستانتان از ابتکارات شما بهره مند شوند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

ساخت  اسباب بازی با دوریختنی ها در اردو

وسایل لازم 

بطری نوشابه 2 عدد

طناب

قیچی

چسب نواری رنگی

ماژیک

شیوه ساخت 

ابتدا بطری های نوشابه را که قبلا شسته و خشک کرده اید از وسط با قیچی دو نیم کنید (تصویر شماره 1).

قسمت بالای بطری که محل درب آن است برای این وسیله مناسب است. دو رشته طناب را (ترجیحا دو رنگ باشد بهتر است) از قسمت سر بطری وارد کنید (تصویر شماره 2).

سر طناب ها را برعکس بطری اول از نیمه بطری دوم رد کنید و از سر بطری طناب ها را خارج کنید (تصویر شماره 3).

حالا می توانید دو قسمت بدنه بطری ها را در هم فرو کنید و با چسب مایع به هم بچسبانید. سپس دور قسمت بریدگی را با مقداری مقوای رنگی بپوشانید (تصویر شماره 4).

برای دسته های این بازی به دو بطری 1 لیتری مستطیلی دسته دار نیاز دارید. باز هم قسمت بالای بطری را با قیچی ببرید. با نوک قیچی سوراخی در بدنه ایجاد کنید و سر یکی از رشته طناب ها را از سوراخ رد کنید و در قسمت داخل بطری آن را محکم گره کنید.

سعی کنید گره از سوراخ بزرگ تر باشد تا در موقع بازی و کشش از سوراخ بیرون نیاید. سپس قسمت پایین بطری را به قطر 1 سانت جدا کنید و قسمت بالایی را به آن وصل کنید. دور شیار به وجود آمده را با چسب بچسبانید و روی بدنه بطری را به وسیله ماژیک یا مقواهای رنگی تزیین کنید. این کار را برای هر سه رشته نخ باقی مانده انجام دهید. بدین ترتیب دسته های وسیله بازیتان آماده می شود.

1368205736479218

شیوه بازی 

این بازی به صورت گروه دو نفره اجرا می شود. هر دو نفر دسته ها را به دست گرفته و رو به روی هم می ایستند. با باز و بسته کردن دست ها به طرفین بطری بین رشته های طناب جابه جا می شود و هر نفر باید مانع از رسیدن بطری به سمت خود شود. این بازی علاوه بر سرگرمی و هیجان نوعی ورزش هم محسوب می شود.

1368205736479218

 

t ساخت  اسباب بازی با دوریختنی ها در اردو
3.2/5 - (5 امتیاز)

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • https://www nojavanha com/ساخت-وسیله-بازی-در-اردو/
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی روز نقشه خوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *