ساخت پهپاد ضدضربه!

t ساخت پهپاد ضدضربه!

%d9%be%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%af-%d8%b6%d8%af%d8%b6%d8%b1%d8%a8%d9%87محققان رباتیک موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان برای اولین‌بار موفق به ساخت پهپاد انعطاف‌پذیر و ضدضربه شدند.

به طور کلی سه اصل در طراحی پهپاد برای مقاومت بیش تر در برابر ضربه رعایت می‌شود. اولین فاکتور جلوگیری از آسیب به تیغه‌ها با استفاده از سازه محافظ برای هر موتور است.

دومین راه برای محافظت پهپاد در برابر ضربه، استفاده از مواد جاذب انرژی هنگام برخورد و بدون شکستن است. البته این مواد نیز با توجه به ماهیت نرم خود در کنترل پهپاد تاثیر منفی می‌گذارند.

سومین روش موجود برای محافظت از پهپاد نصب یک قفس مقاوم در محیط پیرامون پهپاد است. البته این روش نیز تا 60 درصد وزن پرنده را بیشتر می‌کند.

محققان سوئیسی برای ایمن‌سازی هرچه بیش تر پهپاد در برابر برخورد از تکنیک سازه نرم و انعطاف‌پذیر به همراه مفاصل از نقاط اتصال آهنربایی استفاده کردند. هنگامی که این پهپاد با شدت به زمین و یا موانع برخورد کند، بازوهای پهپاد از محل آهنربا دچار شکستگی موقت می‌شوند، سپس پس از پایان ضربه به علت کشسانی مواد سازه، دوباره ساختار پهپاد به حالت اولیه باز می‌گردد.

مهم ترین ویژگی پهپاد مقاوم در برابر ضربه، استحکام دائمی ساختار بدنه در حین پرواز و قابلیت شکستگی موقتی مفاصل هنگام برخورد و برای جذب هرچه بیش تر نیروی وارده بر بدنه و قطعات الکترونیک است.

ایسنا

t ساخت پهپاد ضدضربه!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۵ قانون روانشناسی که زندگی را برایتان ساده‌تر ‌می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *