ستاره هایی که به زمین می افتند!

ستاره هایی که به زمین می افتند!
t ستاره هایی که به زمین می افتند!

عزیزان نوجوانی که به نجوم و ستارگان علاقه دارند مطمئنا کتاب هایی درباره نجوم خوانده اند و فیلم هایی را که در مورد نجوم و ستارگان ساخته شده را دیده اند. ستاره ای به زمین می افتد و انسانی با لمس کردن آن نیرویی خارق العاده به دست می آورد یا ستاره ای به زمین می افتد و سرنوشتی مرگبار برای ساکنان یک محله به وجود می آورد و اتفاقاتی مشابه.

ستاره / Star

موضوع اینجاست که ستارگانی هستند که از زمین کوچکترند و در عین حال برخی ستارگان از زمین بزرگترند. پس اگر ستاره ای به زمین برخورد کند باعث نابودی کل سیاره خواهد شد. به غیر از ستاره ها سیارک هایی وجود دارند که با دوام هستند و ممکن است از جو زمین عبور کنند ولی این سیارک ها آنچنان کوچکند که از دید ما پنهانند. نکته دیگر اینجاست که ستاره ها از زمین مسافت زیادی فاصله دارند و احتمال برخوردشان با زمین بسیار کم است .

اصطلاحاتی مانند “افتادن ستاره” یا ” پرتاب ستاره” در علم اخترشناسی وجود دارند و جالب اینجاست که ربطی به ستاره ندارند!

falling star / شهاب / ستاره

تفاوت شهاب و شهاب سنگ

نورهای دنباله دار و شگفت انگیزی که شاید به طور اتفاقی در آسمان شب دیده باشید ، غبار ، فلز و صخره های کوچکی هستند که به جو زمین  وارد می شوند و به دلیل گرمای بالا در حال آتش گرفتن هستند. این نور در واقع همان “شهاب وار ” است.

 نور دنباله دار و ناپایداری که از شهاب وار تولید می شود “شهاب” نام دارد. اگر شهاب به سطح سیاره زمین برخورد کند “شهاب سنگ” نام دارد.

شهاب سنگ

در زبان رایج به شهاب ها لقب ستارگانی می دهند که در حال افتادن به زمین هستند و به همین خاطر است که شهاب موضوع مورد علاقه بسیاری از مردم ، و مخصوصا کسانی است که به نجوم علاقه مندند. 

در مواقع معینی از سال می توانید شهاب ها را در آسمان شب مشاهده کنید. وقتی چند شهاب سنگ با هم پدیدار می شوند به آنها ” باران شهاب” گفته می شود. یکی از باران شهاب هایی که معروف است  “برساووشی” نام دارد و در ماه آگوست اتفاق می افتد . در این زمان هر ساعت تعداد زیادی شهاب در آسمان دیده می شود. 

شهاب باران / بارش شهاب

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نوجوانی که با گودزیلا سفر می کند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

t ستاره هایی که به زمین می افتند!
3/5 - (2 امتیاز)

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • https://www nojavanha com/ستاره-هایی-که-به-زمین-می-افتند/
  • افتادن ستاره به چه معناست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *