طراحی یک “پرستار رباتیک” در بلژیک!

t طراحی یک "پرستار رباتیک" در بلژیک!

یک شرکت بلژیکی به نام BEWELL موفق به طراحی و تولید یک دستگاه به نام WellPoint شده که نقش یک پرستار رباتیک را در بیمارستان‌ها ایفا می‌کند.

WellPoint یک کیوسک خودکار برای بیمارانی است که به بیمارستان و یا کلینیک وارد می‌شوند. این کیوسک مجهز به صفحه نمایش لمسی است که در زمان ورود بیماران به بیمارستان و یا کلینیک به سرعت علایم حیاتی اولیه آن ها را قبل از رسیدن یک پزشک متخصص مورد بررسی قرار می‌دهد.

این دستگاه می‌تواند تنها در عرض سه دقیقه وزن، فشار خون و میزان اکسیژن خون بیمار را اندازه گیری کند در حالی که مدت زمانی که پرستاران برای انجام این کار صرف می‌کنند 7 دقیقه است

%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1-1علاوه بر این، صفحه نمایش لمسی از طریق پرسیدن یک سری از سوالات در مورد تاریخچه بیماری مراجعه‌کنندگان، پرونده آن ها را به روز رسانی کرده و به این ترتیب هم در وقت صرفه‌جویی شده و هم از فرآیند خسته کننده پر کردن فرم‌های متداول اجتناب می‌شود.

علاوه بر این اگر بیمار در هنگام پاسخگویی به این سوالات در آستانه آمبولی باشد، این سیستم به متخصصان هشدار خواهد داد.

%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1-2در حال حاضر این دستگاه توانایی انجام سه کار را دارد و این کمپانی قصد دارد که به زودی گزینه اندازه‌گیری قند خون را نیز به این دستگاه اضافه کند تا بیماران قند خون خود را نیز اندازه‌گیری کرده و آن را به اطلاعات پرونده پزشکی خود اضافه کنند.

این دستگاه به طور سالانه در حدود 8800 دلار برای بیمارستان‌ها هزینه داشته که در مقایسه با میانگین دستمزد یک پرستار که در حدود 67000 دلار است، صرفه‌جویی قابل‌توجهی است.

%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1-3ایسنا

t طراحی یک "پرستار رباتیک" در بلژیک!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۱۰ خوراکیِ عالی برای کاهش وزن سریع شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *