شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید

شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید

شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید آغاز می شود. حذف رنگ و توجه به ترکیب بندی، فرم، بافت و خطوط یکی از دلایلی است که باعث می شود برای تمرین عکاسی از عکس سیاه و سفید کار را آغاز کرد. در ابتدا به سوژه های مختلف نگاه کنید و در ذهن خودتان تصور کنید که با حذف رنگ ها در پایان، این نمای سیاه و سفید به چه شکلی در خواهد آمد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

هر منظره و موضوعی نمی تواند یک عکس خوب سیاه و سفید ایجاد کند. توجه به بافت اشیا یکی از تمرین های خوب است یک دیوار قدیمی، یک تکه فلز زنگ زده و… نمونه های خوبی برای عکاسی از بافت هاست. البته برای آن که بافت اشیا به خوبی خود را نشان دهند توجه به نور مناسب از هر چیزی ضرروی تر است، آفتاب شدید ظهر هیچ برجستگی روی بافت ها ایجاد نمی کند.

بهترین زمان، ساعاتی بعد از طلوع و یا قبل غروب آفتاب است که خورشید مایل می تابد و برجستگی بافت را به شما نشان می دهد. توجه به شکل و فرم نیز یکی از عواملی است که می تواند در نماهای با ارزش سیاه و سفید بسیار موثر باشد. سعی کنید همه موضوعات را با دقت نگاه کنید و سیاه و سفید عکس بگیرید تا در این زمینه قدرتمند تر شوید. مجموعه زیر نمونه های خوبی برای عکس های سیاه و سفید است.

تمرین و آموزش با عکاسی سیاه و سفید به شما کمک می کند تا دید قوی تری داشته باشید. بعد از مهارت در این نوع عکاسی می توانید با قدرت بیشتری به عکاسی رنگی بپردازید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش نقاشی پاندا مرحله به مرحله برای کودکان

شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید

شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید

SONY DSC

عکس سیاه و سفید (18)

عکس سیاه و سفید (20)

شروع آموزش با عکاسی سیاه و سفید

عکس سیاه و سفید (10)

Watusi

عکس سیاه و سفید (11)

عکس سیاه و سفید (4)

عکس سیاه و سفید (2)

عکس سیاه و سفید (3)

عکس سیاه و سفید (16)

عکس سیاه و سفید (17)

عکس سیاه و سفید (19)

 

عکس سیاه و سفید (7)

عکس سیاه و سفید (8)

عکس سیاه و سفید (9)

عکس سیاه و سفید (12)

عکس های خیال انگیز سیاه وسفید

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *