غذا های سالم اردویی

غذا ها سالم

یکی از موارد رفتن به دامان طبیعت همراه داشتن غذاهای سالم اردویی ، سبک و کم حجم است تا هم کالری مورد نیاز بدن انسان را تامین کند و هم بتواند گرسنگی انسان را تا حد ممکن تقلیل دهد. در این بخش سعی خواهیم کرد با استفاده از مواد غذایی که دارای کالری مثبت و پر انرژی هستند در عین حال بسیار راحت آماده می شوند میان وعده ها یا صبحانه های خوشمزه را به شما آموزش دهیم. امیدواریم از خوردن این غذاها در طبیت لذت ببرید.

شیوه درست کردن غذاهای سالم اردویی

نان تست + پنیر + انبه + رنده پوست لیمو ترش

نان تست + پنیر + انبه + رنده پوست لیمو ترش غذای سالم

روی نان تست مقداری پنیر صبحانه بمالید، انبه ها را به صورت برگه های نازک برش زده روی آن بچینید و مقداری پوست لیموی رنده شده روی انبه ها بپاشید. خواص: انبه دارای مقدر زیادی اسید گالیک است بنابراین سیستم هضم را ضد عفونی و تمیز می کند. خوردن انبه، سردرد، تنگی نفس و سرفه را از بین می برد.این غذا یکی از غذاهای سالم اردویی است

نان تست + پنیر + سیب

غذای سالم نان تست + پنیر + سیب

روی نان تست مقداری پنیر بمالید. سیب ها را به صورت برگه های نازک برش زده روی آن بچینید و نوش جان کنید. خواص: سیب یک میوه قلیایی و تمیز کننده بدن است. همچنین حاوی مقدار زیادی کلسیم است و حرارت را از بدن خارج می سازد.

نان تست + کره بادام زمینی + ساقه کرفس + کشمش یا مویز

غذاهای سالم نان تست + کره بادام زمینی + ساقه کرفس + کشمش یا مویز

سطح نان تست را به مقداری کره بادام زمینی آغشته کنید. ساقه های نازک کرفس را به صورت برگه های نازک برش زده روی کره  بچینید و تعدادی کشمش روی کرفس ها پخش نمایید و نوش جان کنید. خواص: بادام زمینی از نظر پروتئین، زیر گروه حبوباتی مثل نخود، عدس و لوبیا می باشد و دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B3 که باعث افزایش کلسترول خوب خون می شود است. ساقه کرفس ضد رماتیسم، تقویت کننده ی قلب و ریه، مانع سنگ کلیه، پاک کننده مثانه، موثر در ضد عفونی مجاری ادراری و مانع لیزی معده می باشد. کشمش باعث تقویت حافظه، سلامت استخوان ها و منبع بسیار مهمی در جلوگیری از پوکی استخوان است.

نان تست + کره بادام زمینی + برگه های نازک موز + کنجد

نان تست + کره بادام زمینی + برگه های نازک موز + کنجد

سطح نان تست را با مقداری کره بادام زمینی آغشته کنید. موز را به برگه ای نازک برش بزنید و روی کره  بچینید. سپس مقداری کنجد روی سطح موزها  پخش کنید و نوش جان بفرمایید. خواص: موز خون ساز و دارای انرژی زیادی است و به دلیل داشتن پتاسیم زیاد ضد سرطان می باشد. در درمان زخم معده و روده هم بسیار موثر است. همچنین غذای خوبی برای ماهیچه ها می باشد. از کنجد در درمان اختلالات کبد و کلیه استفاده می‌شود و برای درمان استخوان درد و درد مفاصل هم مفید است.   این غذا هم از غذاهای سالم اردویی و خوشمزه است .

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *