فصل تابستان

t فصل تابستان
t فصل تابستان

فصل تابستان یک کلمه 7 حرفی که می توان ساعت ها راجع به آن حرف زد!فصلی پر از گرما که باید آن را با شربت آب لیمو و آلبالو و بهارنارنج  پر کرد!فصلی پر از نور و رنگ و انرژی. پر از روزهای شاد بلند که پر از خنده است و بازی. پر است از استخر و پارک و سینما. پر از اردو و مسافرت و گردش. پر از خاطره و نوستالژی.

روزهایی که کوچه های شهر پر از پسر بچه هاییست که خیس عرق دنبال توپ می دوند و هنگام غروب بستنی می لیسند و با آواز روانه خانه هایشان می شوند.روزهایی که رانندگان تاکسی زحمت کش در این گرما مجبورند ساعت ها زیر آفتاب بایستند تا ماشینشان پر شود و حرکت کنند.پر از فالوده فروشانی که سر هر پارک و محله پیدایشان می شوند.

تابستان پر است از  کلاسهای فوق برنامه مثل کلاس کامپیوتر و زبان و نقاشی و … که نوجوانها و کودکان سعی دارند از فرصت بهترین استفاده را بکنند!و از همه مهم‌تر فصلی که در آن خبری از مدرسه و درس و امتحان و ناظم نیست. صبح ها میتوانیم تا لنگ ظهر بخوابیم و کلا خواندن و نوشتن و مطالعه را به فراموشی بسپاریم!

تنها چیزی که در این فصل بد و منفور است، بیم تمام شدنش است! مگر نه؟
تا به خودت میایی می‌بینی که تیر در حال تمام شدن است و بعد هم مرداد و شهریور و … به همین راحتی تمام شد!همیشه در پایان تابستان اواخر شهریور زمانی که یک گوشه نشستی و داری به مدرسه فکر می کنی با خودت می‌گویی انگار همین دیروز بود که تعطیل شدیم چقدر زود تمام شد و من هیچ کاری در این تابستان نکردم!

فصل تابستان

کاش کلاس خوش نویسی می رفتم
کاش کمی زبان یاد می گرفتم
کاش به کلاس های ورزشی می رفتم
کاش کتاب های بیشتری می‌خواندم

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
داستان ضرب المثل های فارسی؛ یک خشت خام هم بگذار رویش

و به همین سادگی از کل خوشی تابستان حسرت کار های نکرده و جاهای نرفته باقی می ماند ناراحت نباشید هنوز تابستان تمام نشده است هنوز هم وقت دارید.
همین حالا کاغذ و خودکار بردارید و کارهایی که دوست داشتید انجام دهید را بنویسید و از آسان ترین و در دسترس ترین شروع کنید.
یکی از این کارها می‌تواند مطالعه کتاب باشد.

به نزدیک ترین کتابخانه محل زندگیتان بروید و عضو شوید و مطالعه کتاب را شروع کنید.
در پایان تابستان می بینید که کلی کتاب خوندید و از روزهای خوب تابستونتون به خوبی استفاده کردید.
یادتون باشه فقط یک بار این تابستان  وجود دارد!

دست به کار شو!

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t فصل تابستان
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *