قدیسه زیبای فرانسوی که پس از ۱۳۶ سال از مرگش همچنان سالم است

برنادت

امروز به سراغ برنادت سوبیرو، قدیسه ای فرانسوی می رویم که ادعا می شود جسدش پس از ۱۳۶ سال هنوز هم سالم باقی مانده است. او قدیسه ای جوان بود که سوادی نداشت اما می گویند با عالم ماورا الطبیعه در ارتباط بوده است و دلیل سالم ماندن جسدش را نیز همین می دانند.

 

برنادت
EPSON MFP image

در وصف او گفته می شود که دختری بسیار خوش اخلاق و مهربان بود و همیشه تسبیح به دست داشت و ذکر می گفت. وی چندبار مدعی شد که بانویی نورانی و مقدس را می بیند و با وی سخن می گوید اما کسی جز او آن بانو را نمی دید، به همین دلیل بود اغلب برنادت را دروغگو می پنداشتند. اما در این میان برخی دیگر به او ایمان آوردند و از پیروان برنادت سوبیرو شدند. برنادت پس از مدتی شروع به ابلاغ پیام های آن بانوی قدیسه به مردم کرد و آن ها را به خوب زیستن، محبت و موضوعاتی از این قبیل تشویق می کرد. برخی دیگر از معجزات این دختردر طول زندگی کوتاه مدتش می گویند و از اتفاقاتی چون شفای بیماران توسط او خبر می دهند. برنادت سوبیرو در سن ۳۵ سالگی از دنیا رفت و دلیلش را بیماری طولانی مدت او می دانند. بدن او را در صومعه ی کلیسای گیلدارد به خاک سپردند و پس از ۵۰ سال برنادت را با عنوان قدیسه ای پاکدامن به دیگران معرفی کردند.

پس از فوت برنادت سوبیرو برخی که به مقدس بودن او ایمان بسیاری داشتند، برای اثبات حرف خود در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۰۹ دست به نبش قبر برنادت زدند و همان زمان بود که با پدیده ای غیر قابل توجیه مواجه شدند؛ با آن که صلیب همراه وی زنگ زده بود، جسد این دختر جوان هنوز هم سالم باقی مانده بود. پس از آن بود که جسد سالم این قدیسه  بسیار مورد توجه همگان و رسانه های جمعی قرار گرفت و بارها توسط پزشکی قانونی بررسی شد، اما هیچ دلیلی جز مواد معدنی زیادی که در قبر او وجود داشت نیافتند. برخی معتقد بودن این املاح زیاد است که باعث حفظ بدن قدیسه شده، از سویی دیگر اما بسیاری این دلیل را قابل استناد نمی دانند.

امروزه جسد برنادت در محفظه ای شیشه ای در کلیسای سنت برنادت در شهر نور فرانسه نگهداری می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
امتحان ریاضی دبیرستان شهید مرادی اندیشش

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

2.6/5 - (9 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *