قدیمی ترین قلعه جهان؛ قلعه ویندسور

t قدیمی ترین قلعه جهان؛ قلعه ویندسور

قلعه ویندسور قدیمی ترین و بزرگترین قلعه جهان است که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. این قلعه یکی از اقامتگاههای رسمی خانواده سلطنتی انگلستان است که بیش از 1000 سال پابرجا مانده. ملکه بریتانیا از این قلعه بعنوان خانه خصوصی خود برای گذراندن تعطیلات آخر هفته استفاده می کند. خوشبختانه برخی از قسمت های این قلعه وسیع برای بازدید گردشگران باز است.

ین قلعه به دلیل نزدیک بودن به رودخانه تامس ، لندن و جنگل وینسور ،در موقعیتی استراتژیک و بسیار مهم قرار گرفته است.در ابتدا قلعه ویندسور بعنوان یک دژ مورد استفاده قرار می گرفت و یک اقامتگاه سلطنتی نبود. اولین پادشاهی که در این قلعه مستقر شد هنری اول بود. سپس قلعه بازسازی و نوسازی شد و به یک قصر برای سلطنت هنری دوم تبدیل شد. در این دوره دیوارهای چوبی قلعه جای خود را به دیوارهای سنگی دادند و قسمت هایی به قلعه اضافه شد و قلعه گسترش یافت. این بازسازی تا زمان هنری سوم ادامه داشت.

در دوره پادشاهان دیگر هر بار تغییراتی در این قلعه اعمال شد ، در سالهای 1357 قلعه به سبک گوتیک تغییر پیدا کرد و در نهایت تغییراتی که به روی این قلعه اعمال شد آن را به یک قصر زیبای باروک تبدیل کرد. هربار در طی این تغییرات اتاق هایی به قلعه اضافه شد و این قلعه به شکل امروزی وسیع و وسیع تر شد.

قلعه ویندسور امروز هنوز بعنوان یک کاخ سلطنتی فعال است و گاهی مراسم یادبود در این قلعه برگزار می شود. این قلعه وسیع اتاق های زیادی دارد ، گردشگران می توانند از برخی از آنها بازدید کنند. بهترین زمان برای بازدید از این قلعه بین ماههای اکتبر و مارچ است ، در این زمان آپارتمان اختصاصی که برای جورج چهارم ساخته شده بود برای بازدید عموم قرار می گیرد. اتاق های این آپارتمان لوکس ترین دکوراسیون را دارند چرا که پادشاه جورج چهارم از جمله پادشاهانی بود که سلیقه هنری بسیار خوبی داشت.

قدیمی ترین قلعه (1) قدیمی ترین قلعه (2) قدیمی ترین قلعه (3) قدیمی ترین قلعه (4) قدیمی ترین قلعه (5) Windsor CastlePlease credit the photographer: Peter Packer قدیمی ترین قلعه (7) قدیمی ترین قلعه (8) قدیمی ترین قلعه (9) قدیمی ترین قلعه (10) قدیمی ترین قلعه (11)قدیمی ترین قلعه (13) قدیمی ترین قلعه (14)

یادداشت سردبیر:

با تشکر فراوان از آقای کیوان جهانگرد از اعضای فعال سایت که این مطلب را برای ما ارسال کرده اند.

t قدیمی ترین قلعه جهان؛ قلعه ویندسور
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جاذبه ای از زیباترین مقصد گردشگری در اسلوونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *