قلعه مقوایی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم:

مقوای ماکت سازی 4 تکه

مقوای خالی دستمال توالت 4 عدد

کاتر (تیغ موکت بری)

ماژیک

شیوه ساخت:

گام اول: برای ساخت این قلعه مقوایی به 2 مستطیل و 2 مربع نیاز دارید. ابعاد این مربع و مستطیل ها که به عنوان دیوارهای قلعه استفاده می شود به میل و سلیقه شما بستگی دارد. ما برای ساخت این قلعه از 2 مستطیل به طول 35 و به عرض 20 سانتی متر و 2 مربع 20 در 20 مقوایی استفاده کرده ایم.

Cardboard Castle-nojavanha (3)

گام دوم: قسمت بالای یکی از دیوارهای قلعه که در قلعه نیز بر روی آن قرار دارد را به شکل حصار بالای قلعه ابتدا نقاشی کرده و با احتیاط به وسیله تیغ موکت بری یک در میان برش دهید مثل تصویر. سپس در قلعه را هم وسط مقوا نقاشی کنید و با تیغ آن را برش داده و باز کنید.

Cardboard Castle-nojavanha (5)

گام سوم: برای ساخت برج های دیده بانی قلعه ابتدا قسمت بالای برج ها را به صورت حصار مانند دیوار اصلی در ورودی برش بزنید.

Cardboard Castle-nojavanha (4)

سپس روی بدنه مقوایی رل دستمال را از قسمت پایین با تیغ موکت بری به بلندی 20 سانت برشی ایجاد کنید تا دیوار اول درون این برش جا بگیرد.

Cardboard Castle-nojavanha (6)

با این کار هم قلعه محکم تری خواهید داشت هم نیازی به چسب زدن دیوار ها نخواهد بود. سپس تخمین بزنید که دیوار بعدی باید در کجای بدنه رل برش بخورد. پس از علامت گذاری جای دیوار، برش دوم را روی بدنه ایجاد کنید و دیوارها را از پایین در شکاف ایجاد شده فرو کنید تا در جای خود قرار گیرد. دیوارهای بعد را نیز به همین ترتیب در دیواره ی برج ها جا سازی کنید. قسمت زیر قلعه را هم می توانید یا مقوای بزرگی به اندازه کف مستطیل درست شده بچسبانید یا به همین صورت روی زمین قلعه را برپا کنید. حال ماکت زیبای قلعه شما آماده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  کاردستی سطل اوریگامی

 Cardboard Castle-nojavanha (2)

Cardboard Castle-nojavanha (1)

Cardboard Castle-nojavanha (7)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *