لاستیک‌های آینده شرایط جوی را تشخیص می‌دهند!

t لاستیک‌های آینده شرایط جوی را تشخیص می‌دهند!

مدل مفهومی لاستیک ماژولار شرکت میشِلین بدون نیاز به هوا و با مواد بازیافت شدنی ساخته شده است و به صورت ۱۰۰ درصد بازیافت می‌شود.

به گفته کمپانی میشِلین هیچ دلیلی وجود ندارد که در کنار بقیه بخش‌های صنعت خودرو که هر روز پیشرفت می‌کنند و با فناوری‌های روز ادغام می‌شوند، لاستیک‌ها به شکل سنتی باقی بمانند و خدمات هوشمند را در اختیار نگیرند.

لاستیک های آینده (6)این شرکت فرانسوی مدل مفهومی محصول جدیدی را وارد بازار کرده است که با نام «ویزیوناری» یا «رویایی» شناخته می‌شود و از آن می‌توان به عنوان لاستیک خودروهای آینده یاد کرد.

لاستیک های آینده (7)این شرکت بزرگ یک تصویر ویدیویی منتشر کرده است که در آن نشان داده می‌شود چگونه فناوری لاستیک‌ها می‌توانند با سیستم مسیریابی و راهبردی اتومبیل هماهنگ شوند. نکته قابل ملاحظه نرم‌افزاری است که به طور اختصاصی برای لاستیک‌ها نوشته می‌شود. این نرم‌افزار شرایط آب و هوایی مقصدی که قرار است به آن سفر کنید را می‌سنجد و به عنوان مثال اگر هوا در آن نقطه کره زمین برفی باشد، به شما هشدار می‌دهد که هم‌اکنون می‌بایست تایرها تعویض شوند و از لاستیک‌های مخصوص برف استفاده کنید. این فناوری تقریبا تکمیل شده است و به زودی می‌توانید از آن روی خودروها استفاده کنید.

لاستیک های آینده (1)سیستم هوشمند به گونه‌ای ساخته شده است که اگر در مسیر خود به سمت مقصد مذکور در حال حرکت باشد، به محض این که تشخیص دهد در چند کیلومتر آینده بارندگی آغاز می‌شود اتومبیل را به صورت خودکار در یک محل مناسب نگه می‌دارد تا لاستیک‌ها را تعویض کنید. متناسب با این سیستم یک چاپگر سه‌بعدی هم در اختیار شما قرار می‌گیرد که متناسب با فصول مختلف هر زمان که لازم بود لاستیک مورد نیاز را برای خود بسازید. این فناوری نیاز به حمل یک جفت چرخ زاپاس را از بین می‌برد و حتی می‌تواند هر چهار چرخ را برای شما آماده کند.

لاستیک اتومبیل می‌تواند متناسب با خیابان‌های مختلف از جمله جاده‌های پرپیچ و خم، جاده‌های با مقاومت پایین و … به کمک فناوری مذکور تعویض شود تا میزان مصرف سوخت به حداقل برسد.

لاستیک های آینده (2)نکته قابل ملاحظه اینجاست که لاستیک و رینگ آن می‌توانند به عنوان بخش یکپارچه و متصل به هم تعویض شوند. این بخش به طور کامل به سیستم الکترونیکی خودرو متصل می‌شوند و به عبارت دیگر شما می‌توانید در هر لحظه اطلاعات کامل را در مورد آن دریافت کنید. بر این اساس دیگر هیچ موتورسیکلت یا اتومبیلی نمی‌تواند بهانه‌ای برای حرکت با لاستیک‌های صاف داشته باشد.

لاستیک های آینده (3)مدل مفهومی لاستیک ماژولار شرکت میشِلین بدون نیاز به هوا و با مواد بازیافت شدنی ساخته شده است و به صورت ۱۰۰ درصد بازیافت می‌شود. این لاستیک به طور کامل تجزیه شدنی است و همه بخش‌های آن به طبیعت برمی‌گردد.

لاستیک های آینده (4)لاستیک «ویزیوناری» با طراحی متفاوت خود برای نسل آتی اتومبیل‌ها مناسب است. با این وجود «میشِلین» از آن به عنوان «رویای واقعی» یاد می‌کند. به هر حال نباید چندان توقع داشت در آینده نزدیک اتومبیل‌هایی خریداری کنیم که چاپگر سه‌بعدی داشته باشند و لاستیک تولید کنند.

برترین ها

t لاستیک‌های آینده شرایط جوی را تشخیص می‌دهند!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با این ترفندها شکم خود را آب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *