مدتیه که از دوستام جدا شدم

پرسش

من مدتی هست که از دوستام جدا شدم. دوستایی که با هم مثل خواهر بودیم. خوشیامون با هم بود و غم هامون با هم ولی این اواخر با من بد شده بودند. منم حدود دو ماه تحملشون کردم دیدم واقعا اونجا جایی ندارم ازشون جدا شدم تا حدود دو هفته مشکلی نبود ولی بعدش…

بعدش گفتن که میخوان ببرن اردو ولی هیچ کس تو کلاسمون حاضر نشد که من برم تو گروهشون و توی اردو با هم باشیم. هیچ کسِ هیچ کس. منم دیدم تنهام گفتم این یکی اردو رو من نمیرم ولی خب آخرش که چی تا کی من باید تنها باشم. هر وقت اونا رو میبینم که چقدر با هم خوبن و میگن و میخندن حسرت میخورم. همش میگم کاش منم دوستای اینطوری داشتم .خلاصش کنم از شما میخواستم به من بگین که چکار کنم؟ من کسی بودم که همه اردو ها رو همیشه میرفتم. من کسی بودم که دوستای صمیمی زیادی داشتم ولی حالا… حالا خیلی سختمه که هیچ کس رو ندارم. توی دبستان یه اکیپ بودیم ولی از اونا فقط من نمونه دولتی قبول شدم و هیچکدومشون قبول نشدن و من تنها موندم تا اینکه با اینا آشنا شدم. حالا هم که… خودتون میبینین لطفا بگین چیکار کنم؟ ممنون.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

تجربه داشتن دوستانی به صورت گروهی در عین حال که دلنشین است اما بدی هایی هم به همراه دارد که از جمله آن همین مرور از دست دادن آنها و یا سخت بودن برای ایجاد ارتباط به صورت فردی با سایرین است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پسری 15 ساله هستم که مدتی با یه دختر خانم ارتباط داشتم

با این همه راه های گوناگونی وجود دارد که میتوانی تجربه کنی. 

پیش از آن لازم است یادآوری کنم این شجاعت زیادی میخواهد که دوستانی را که احساس میکنی مناسب نیستند کنار بگذاری و شاید بسیاری از هم سالان تو چنین توانی ندارند یا آن را تجربه نمیکنند که لازم است از این بابت به خودت افتخار کنی. 

اما اگر در مورد تصمیمت تردید داری و فکر میکنی نباید چنین کاری میکردی توصیه میکنم با دوستانت یک جلسه گفتگو ترتیب دهی و نظر و احساس و انتظارت را با آنها در میان بگذاری و شجاعانه از تصمیم قبل و جدید خود دفاع کنی.

کارهای دیگری که میتوانی انجام دهی به مدرسه مربوط است. 

گاهی لازم است کمی صبوری به خرج دهی تا ارتباطات دوستی عمیق کم کم میان شما و دوستان جدید شکل بگیرد. برای این منظور گاهی موضوع گفتگوهای مربوط به مدرسه را مطرح کن و نظرات دوستانت را بشنو. همین مراودات می تواند زمینه حرفهای مشترک و دوستی های جدیدی را برایت ایجاد میکند. 

هم چنین بد نیست نمایندگی انجام یک کار یا مسوولیت را در مدرسه به عهده بگیری. نماینده کلاس باشی یا هر مسوولیت دیگری. یا میتوانی در گروه های دانش آموزی مثل شورای دانش آموزی یا فعالیت های جمعی مثل گروه سرود و تئاتر شرکت کنی و عضو بشی. این تجربه ها زمینه ساز دوستی های جدیدی میتواند باشد.

حتی اگر دوست داشتی دوستی قدیمی ات را دوباره شروع کنی در کنارش حتما از راه هایی که اشاره شد یا مشابه آن دوستی های جدید را هم دنبال کن.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نمی توانم کامپیوتر را کنار بگذارم

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

1- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

2- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

3- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *