معانی جالب سنگ های قیمتی!

t معانی جالب سنگ های قیمتی!
t معانی جالب سنگ های قیمتی!

شما هم حتما سنگ های قیمتی را دیده اید و در مورد خواص آن ها و ارتباطشان با ماه های تولد نیز شنیده اید. این گونه عقاید که ریشه در کتاب مقدس مسیحیان دارد از قرن 18 و به وسیله یک محقق لهستانی رواج یافت هرچند که فرهنگ های مختلف نسبت به این سنگ ها عقاید مختلفی دارند در بین ایرانیان نیز بعضی سنگ ها مقدس شمرده می شوند و سنگ هایی مانند عقیق و فیروزه را بسیار باارزش می دانند.

یاقوت سیلان

 معانی جالب سنگ های قیمتی!این سنگ دوست داشتنی که رنگ های متنوعی دارد در فرهنگ عامه به عنوان سنگ محافظ شناخته می شود و به عنوان سنگی که باعث آرامش و شفای روحی می شود شناخته شده است یاقوت سنگ ماه تولد ژانویه یا دی ماه است.

آماتیست

معانی جالب سنگ های قیمتی!این سنگ بارنگ بنفش خود بسیار دلرباست . رنگ بنفش این سنگ نیروهای منفی و پریشانی های روانی را دفع می کند و استفاده کنندگان از این سنگ متواضع ، فداکار و سخاوتمند هستند آماتیست سنگ ماه فوریه یا بهمن است.

زمرد کبود

معانی سنگ ها (7)این سنگ که از رنگ آبی تا سبز یافت می شود مورد استفاده افرادی است که صادق هستند و به رویاهایشان اهمیت می دهند آن ها قابل اعتمادند و بسیار خوب با دیگران ارتباط برقرار می کنند زمرد کبود سنگ تولد ماه مارس یا اسفند است.

الماس

معانی سنگ ها (6)

الماس خصوصیات زیادی دارد اما مهم ترین ویژگی دارندگان این سنگ پاکی و خلوص است. آن ها افرادی هدفمند در زندگی هستند و به مادیات توجه زیادی دارند. الماس سنگ تولد ماه آوریل یا فروردین است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نقاشی با ه وسط برای کلاس اولی ها

زمرد

معانی سنگ ها (5)این سنگ در تمدن های باستانی دنیا از جمله مصر و روم بسیار مورد توجه بوده است و این سنگ را به سلامتی، عشق و رفاه نسبت می داده اند زمرد سنگ تولد ماه می یا اردیبهشت است.

مروارید

معانی سنگ ها (4)

مروارید علامت شادی و خلوص است و خاصیتی آرامش بخش دارد متولدین این ماه افرادی خلاق، معنوی و عاشق کارهای خیر هستند. مروارید سنگ  تولد ماه ژوئن یا خرداد است.

یاقوت سرخ

معانی سنگ ها (3)یاقوت قرمز با عشق و شور و شوق همراه است. در بسیاری از فرهنگ ها این سنگ را سنگ محافظ می شناسند دارندگان این سنگ افرادی بلند پرواز، عاطفی و شجاع هستند. یاقوت سنگ تولد ماه ژوئیه یا تیر است.

زبرجد

معانی سنگ ها (2)افسانه ها این سنگ را با الهه طبیعت مرتبط می دانند و آن را سنگی برای دفع کابوس به شمار می آورند متولدین این ماه بسیار دوستانه و پر حرف هستند و قدرت و اعتماد به نفس بالای دارند. زبرجد سنگ تولد ماه اوت یا مرداد است.

یاقوت کبود

معانی سنگ ها (1)یاقوت کبود یکی از سنگ های مورد توجه است که رنگ هایی دیگرآن مانند صورتی، سفید و یا زرد هم یافت می شود. دارند گان این سنگ را افرادی عاقل و ثروتمند، فروتن و هوشمند و وفادار به خانواده و دوستان می دانند یاقوت کبود سنگ تولد ماه سپتامبر یا شهریور است.

کهربا

معانی سنگ ها (12)

این سنگ نماد اعتماد به نفس، زیبایی و وفاداری است و هم چنین نمادی برای عشق وسلامتی است  کهربا سنگ تولد ماه اکتبر یا مهر است.

توپاز

معانی سنگ ها (11)رنگ زرد طلایی این سنگ نماد ثروت و فراوانی است و دارندگان این سنگ افرادی عاقل، آرام و قابل اطمینان هستند آن ها بسیار دوستانه رفتار می کنند و به راحتی می توانند ببخشند توپار سنگ تولد ماه نوامبر یا آبان است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روش های چاق شدن صورت

فیروزه

معانی سنگ ها (10)سنگ باستانی فیروزه که از رنگ های آبی تا سبز دیده می شود نمادی برای روحیه آزاد و عشق به خطر کردن است بهترین نمونه های این سنگ در نیشابور خراسان  استخراج می شود فیروزه سنگ ماه تولد دسامبر یا آذر است.

هنرنمایی با سنگ های قیمتی

t معانی جالب سنگ های قیمتی!
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *