فعال بودن گوش ها هنگام خواب از معجزات قرآنی

فعال بودن گوش ها هنگام خواب از معجزات قرآنی
t فعال بودن گوش ها هنگام خواب از معجزات قرآنی

فعال بودن گوش ها هنگام خواب یکی از معجزات قران است.داستان افراد غار “اصحاب کهف” در قرآن ،به بسیاری از معجزات علمی اشاره دارد.
در این سند می خواهیم در مورد یکی از این معجزات علمی به بحث بپردازیم.

عبارت زیر درآیه 11 سوره الکهف آمده است:
فقربنا علی اذانهم فی الکهف سنین عددا
پس در آن غار سالیانی چند بر گوشهایشان پرده زدیم. سوره الهف-ایه 11

این آیه قران ، به یک واقعیت بسیار مهم علمی اشاره کرده است به شرح زیر است:معادل عربی “پرده زدیم” در آیه فعل “ضرب” می باشد در عربی این فعل دارای معنای استعماری “ما آنها را به خواب فرو بردیم” است.
با این وجود ،زمانی که فعل “ضرب” در مورد گوش بکار می رود، دارای معنای استعماری “جلوگیری از شنیدن”است.

پس از این تفسیر ، اجازه دهید دوباره به آیه توجه کنیم:
خداوند متعال می توانست از بیان “ما آنها را خواب ساختیم ” برای اصحاب کهف استفاده کند.اما اینطور نیست و فرمود”بر گوشهایشان پرده زدیم” در اینجا اولویت بیان “بر گوشهایشان پرده زدیم”به جای “آنها را به خواب فرو بردیم” نشان دهنده یک حقیقت علمی بسیار جالب است.

با توجه به اکتشافات دانشمندان ، تنها حس فعال در طی خواب ،گوش است.به همین دلیل برای بیدار شدن نیاز به زنگ ساعت داریم ما بقی حس ها در طی خواب فعال نیستند.
بنابراین حکمت استفاده از عبارت “بر گوشهایشان پرده زدیم“توسط خداوند متعال برای اصحاب کهف ،نشانه ای از بسته شدن حس شنوایی این جوانان است و در نتیجه تا سالیان زیادی از خواب بیدار نمی شوند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اختراع سینما

بنابر این با تاکیدی خاص از عبارت “بر گوشهایشان پرده زدیم” به حقیقت علمی فعال بودن گوش در هنگام خواب اشاره شده است.همانطور که میبینید، هر کلمه از قرآن سرشار از حکمت است گاهی اوقات با یک کلمه ، در از یک حقیقت بزرگ باز می کند و هر کلمه از آن اثبات می کند که قرآن کلام خداست.

مطالب مرتبط:

معجزات قرآنی؛ اهمیت حرکت در خواب (16)

 

t فعال بودن گوش ها هنگام خواب از معجزات قرآنی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *