معجزات قرآنی؛ گل سرخ آسمان (۲۴)

t معجزات قرآنی؛ گل سرخ آسمان (24)
t معجزات قرآنی؛ گل سرخ آسمان (24)

 

گل سرخ آسمان

در آیه 37 الرحمن پروردگار ما توضیح زیر داده است:پس آنگاه که آسمان شکافته شود تا چون گل سرخ گون و چون روغن مذاب و روان گردد.

معنای کلمه الدهان

کلمه الدهان در آیه به دو معنا استفاده شده است.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

معنای اول 

 معنای اول آن روغن داغ و دیگری چرم مراکش یا سختگ است.(نوعی چرم رنگ شده و دباغی برای ساخت دستکش و روکش کفش)

پس از این تفسیر اجازه دهید آیه را دوباره ترجمه کنیم:

اگر آسمان شکافته شود بایستی آن را مانند چرم رنگ شده یا گل رز سرخ گون  ببینید که به نظر می رسد روغن داغ است.

معنای دوم

بسیاری از مفسران قرآن،این آیه را به عنوان وضعیت آسمان در آخر الزمان تفسیر کرده اند زیرا شکافته شدن آسمان برای آنها یاد آور روز قیامت است.با این وجود در عین حال که میتوانیم مفهوم شکافته شدن آسمان را مثل رفتن به فضا با عبور از جو درک کنیم می توانیم این مورد را با چشمانمان از طریق تلسکوپ و تماشای فراتر از آن نیز درک کنیم.

بنابراین از این منظر معنای آیه به شرح زیر است:اگر توانایی رفتن به فضا برای مشاهده شکافته شدن آسمان دارید یا بر تجهیزاتی که اختراع کرده اید و فراتر از آن را تماشا می کنید تکیه کنید.یک چرم به رنگ گل سرخ  یا روغن داغ می ینید.

t معجزات قرآنی؛ گل سرخ آسمان (24)
معجزات قرانی سحابی گل سرخ گون

معنای گل سرخ گون چون روغن مذاب

پس معنای گل سرخ گون  چون روغن مذاب چیست؟

اگر مایل هستید اجازه دهید به توضیحات دانشمندان و محققان فضابنگریم:سحابی یا میغ واره (نام ابری عظیم الجثه )نام داده شده به ساختار سحابی است که از گازها،گرد  وغبار،هیدروژن،هلیوم این فوران گازها بسیار بزرگ و سریع است پس از آن این گازها نزدیک تر شده و یک ابر گازی را شکل می دهند دمای این ابر گازی بیش از 15 هزار درجه سانتیگراد می باشد در واقع طبق نتیجه ای از تحقیقات امروزی فضا دانشمندان از سحابی عبور کردند که به رنگ یک گل سرخ گون یا مانند روغن مذاب است،درست همان چیزی که در آیه توصیف شده است بله این سحابی توسط دانشمندان به (سحابی گل سرخ) نام گداری شده که به معنی ابری گازی است که شبیه به شکل گل رز می باشد چون مثل یک گل سرخ است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کلاغ، پرنده ای با توانایی خاص علاوه بر خبرچینی!

سحابی گل سرخ،یک توده وسیع از گرد و غبار و گاز است که تقریبا به فاصله 5200 سال نوری از زمین فاصله داشته و حدود 130 سال نوری قطر دارد.

دلائلی برای ایمان آوردن

چگونه میتوان توضیح داد که این چیزی که به تازگی نمایان شده و به لطف تجهیزات فناوری های امروزی مشاهده شده است.توسط فردی که خواندن و نوشتن را نمیدانست و در عصری که هیچ علم یا فناوری وجود نداشت،اطلاع رسانی شده است؟بله آیا دادن چنین خبر توسط کسی که در آن دوره زندگی می کرده و نمی دانست چطور بخواند و بنویسد ممکن است؟قطعا خیر  .پس قرآن کریم ابدی خداست و فردی که (درود خدا بر او باد)این خبر را به ما رسانده،رسول اوست

ما به او ایمان آور ده ایم.

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

t معجزات قرآنی؛ گل سرخ آسمان (24)
4.7/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *