معرفی بازی موبایل ایرانی «نینجای گمشده»: چالش در عین سادگی!

t معرفی بازی موبایل ایرانی «نینجای گمشده»: چالش در عین سادگی!

نینجای گمشده (2)

«نینجای گمشده»‌ یک بازی موبایل ایرانی ساده و سبک است که با هدف به چالش کشیدن ذهن کاربران عرضه شده است.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

در بین بازی‌های موبایل، در مجموع شاهد دو دسته آثار هستیم؛ آثار اول بازی‌های سنگین و حجیم با گرافیک‌های شبه کنسولی و دسته دوم بازی‌های سبک که تمرکز اصلی‌شان بر روی گیم‌پلی صرف است و از آن زرق و برق آثار دسته اول فاصله دارند. نینجای گمشده (Lost Ninja) اثری از استودیو تصویر گستر آپلو است که بدون هیچ شک و تردیدی در دسته دوم از بازی‌های ذکر شده قرار می‌گیرد. این بازی با هدف به چالش کشیدن ذهن کاربر ساخته شده و گیم‌پلی آن چیزی است که پیشتر هم در بازی‌های زیادی از گذشته تا به امروز دیده شده است.

در نینجای گمشده، خبری از هیچ نینجا و شبه نینجایی به آن شکلی که انتظار دارید نیست و نینجا این بازی در داخل خانه‌های یک جدول ۱۶ خانه‌ای پنهان می‌شود و شما وظیفه پیدا کردن وی را دارید. به این صورت که با شروع هر مرحله یک جدول ۱۶ خانه‌ای می‌بینید و پس از آن در قسمت بالای جدول، یک الگو نشان داده می‌شود که برخی از خانه‌های جدول رنگی شده و پس از سه ثانیه نوبت شما است تا همان خانه‌های رنگی را این بار روی جدول وارد کنید تا نینجا مذکور پیدا شود. بازی به دو بخش مرحله‌ای و رکوردی تقسیم می‌شود. بخش اول شامل ۴۰ مرحله است که هر مرحله خود ۵ دور دارد و هم درجه سختی این دور‌ها و هم درجه سختی کلی مراحل به مرور زمان افزایش پیدا می‌کند. به‌علاوه پس از مدتی بازی الگو چند رنگی را معرفی می‌کند که باید آن‌ها را به ترتیب وارد کنید؛ به شکل ساده‌تر، مثلا دو خانه به رنگ نارنجی و دو خانه هم به رنگ آبی نمایش داده می‌شوند و شما باید اول خانه‌های نارنجی و سپس خانه‌های آبی را روی جدول انتخاب کنید. در کل بازی در تمام طول ۴۰ مرحله خود تازگی اولیه را حفظ می‌کند و با افزایش درجه سختی به مرور زمان و معرفی المان‌های جدید، ذهن شما را به بهترین شکل به چالش می‌کشد. شما در هر مرحله سه قلب خواهید داشت که به معنی سه شانس برای اشتباه کردن است و در صورتی که سه بار اشتباه کنید، شکست خواهید خورد. همچنین هر اشتباه باعث می‌شود تا ستاره‌ای از شما کم شود و اصطلاحا نتوانید مرحله را سه ستاره کنید.

بازی در مجموع دارای دو حالت مرحله‌ای و رکوردزنی بی‌پایان است که درجه سختی آن‌ها به مرور زمان بیشتر می‌شود.

پس از تمام کردن مراحل اصلی بازی، نوبت به بخش رکوردی آن می‌رسد. در این قسمت دیگر محدودیتی از حیث تعداد مراحل نیست و تا زمانی که ذهن یاری کند، می‌توان بازی را ادامه داد و رکورد‌شکنی کرد. مراحل یا بهتر است بگوییم دور‌های این بخش هم به مرور زمان سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند. همچنین چه در بخش مرحله‌ای و چه در بخش رکوردی، می‌توان از سه نوع راهنمایی بازی با پرداخت مقداری امتیاز استفاده کرد. اولین راهنما جای یکی از نینجا‌ها را روی جدول مشخص می‌کند، راهنما دوم تعدادی از خانه‌های جدول را به رنگ سفید در می‌آورد و به این طریق شما در فضای محدود‌تری باید نینجا را پیدا کنید و راهنمای سوم هم دوباره الگو را نمایش می‌دهد. همان‌طور که اشاره کردیم این راهنما‌ها با استفاده از خرج امتیاز فعال می‌شوند و برای داشتن امتیاز بیشتر، باید به قسمت فروشگاه مراجعه و با پرداخت مبلغی امتیاز بیشتری را خریداری کنید. به‌علاوه می‌توان با خرج کردن ۵۰۰ امتیاز یک قلب اضافی هم در هر مرحله دریافت کرد که یک شانس مجدد بیشتر به گیمر می‌دهد.

طراحی محیط‌های بازی کاملا ساده است و در تمام طول مدت بازی شاهد یک پس زمینه ثابت هستیم و در مورد رابط کاربری بازی یا دیگر منو‌ها هم این سادگی حفظ شده است و البته پس از مدتی کمی تکراری می‌شود. به‌علاوه شاهد نمایش تبلیغات هم در قسمت پایین رابط کاربری هستیم که از دیجی‌کالا گرفته تا بازی‌های موبایل دیگر ایرانی مثل «۱۰۰ درصد» را تبلیغ می‌کنند. بازی از لحاظ موسیقی هم دقیقا حس و حال مشابهی دارد و در تمام طول مدت آن فقط یک موسیقی با تِم آسیای شرقی و ضرب‌آهنگ تند شنیده می‌شود که البته با نام بازی هماهنگی کامل دارد و برای حفظ تمرکز شخصا ترجیح دادم بازی را بدون صدا بازی کنم.

نینجای گمشده یک بازی ساده و گیم‌پلی محور است که هرگز خسته کننده نمی‌شود

در مجموع، نینجای گمشده یک بازی معمایی و گیم‌پلی محور است و به همین دلیل هم بخش‌های دیگر بازی تا حدودی فدای گیم‌پلی آن شده‌اند. ولی از لحاظ گیم‌پلی با یک اثر معمایی با ساختار ساده و در عین حال محتوای چالش برانگیز روبرو هستیم که به خوبی می‌تواند باعث افزایش تمرکز کاربر شود و حتی پس از تمام کردن مراحل بازی هم عطش ادامه بازی به دلیل ثبت رکورد بالاتر شما را به تجربه مجدد آن ترغیب خواهد کرد. این بازی به صورت رایگان در کافه بازار و برای اندروید عرضه شده و با پرداخت مبالغ مشخص شده در فروشگاه بازی، می‌توانید علاوه بر حمایت از سازندگان، تبلیغات آزاردهنده را هم از بین ببرید و البته امتیازات بیشتری دریافت کنید.

zoomg.ir

نینجای گمشده (4)

نینجای گمشده (3)

نینجای گمشده (5)

نینجای گمشده (6)

نینجای گمشده (1)

t معرفی بازی موبایل ایرانی «نینجای گمشده»: چالش در عین سادگی!
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
زیباترین جنگل رامسر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *