معرفی کتاب

t معرفی کتاب

 اولین کتاب1

 نام کتاب: اولین کتاب عکاسی من

 

موضوع: علمی

 

نویسنده: دیو کینگ

 

 

مترجمان: محمدجواد پوست پرداز – جمال رادفر

 

 

بیش از صدو پنجاه سال از اولین عکسی که گرفته شد، می گذرد و در طی این مدت هنر عکاسی کم کم شکل گرفت و سپس با پیشرفت علم و فناوری دوربین ها کوچک تر و بهتر شدند و با انقلاب دیجیتالی دوربین های دیجیتال و ارزان قیمت در دسترس همه مردم قرار گرفتند و امروزه انواع دوربین های حرفه ای و معمولی عکاسی وجود دارد. حتی تلفن های همراه نیز اکنون بدون دوربین قابل تصور نیستند.
با وجود این عکاسی یک هنر است و بدون یادگرفتن و آموختن نمی توان عکس های مناسبی انداخت و آموزش نیز باید از سنین کودکی و نوجوانی آغاز شود، شاید روزی شما نوجوانان، عکاسان معروفی شوید.
این کتاب ، گام به گام آموزش عکاسی برای نوجوانان است و آنها را به کمک عکس های زیبای خود با روش استفاده از دوربین های ساده و پیشرفته و اصول عکاسی آشنا می کند. از نکات مثبت این کتاب این است که تصاویر وسایلی که برای ساختن کاردستی ها باید تهیه شود در اندازه های واقعی خود چاپ شده است تا نوجوانان بتوانند تصاویر را با وسایل مورد نیاز مطابقت دهند.
با استفاده از این کتاب می توان کاردستی های زیر را ساخت: اتاق تاریک، صافی های رنگین، کیف دوربین، ساخت تصاویر کولاژ، گسترده و مونتاژ، ساخت نامه عکس دار، بازی نمایشی، ساخت قاب عکس و گردونه تصویر و چیزهای دیگر. اولین کتاب11
از قسمت های مختلف کتاب می توان به آموزش عکاسی به کمک تصویر، انواع دوربین و فیلم، چگونه عکس بگیرید، بزرگ کردن و کادربندی عکس، جلوه های ویژه، عدسی نمای نزدیک، ترکیب کردن و جفت کردن عکس ها، نمایش دادن یک داستان، آلبوم عکس، روش نگهداری عکس ها و متحرک سازی اشاره کرد. در انتهای کتاب هم یک لغت نامه کوچک عکاسی وجود دارد که در آن چند اصطلاح عکاسی توضیح داده شده است.
در بخش چگونه عکس بگیرید آمده است: هنگامی که دوربین و فیلم داشته باشید، می توانید برای عکاسی آماده شوید. روش کار با دوربین را در دفترچه دوربین تان مطالعه کنید تا بدانید چگونه از آن استفاده کنید؛ ممکن است دوربین تان به باتری احتیاج داشته باشد. در اینجا شما شیوه ها و اطلاعاتی را می آموزید تا بتوانید عکس های خوبی بگیرید. هدف مهم آزمایش کردن و ایجاد سرگرمی است، بنابراین اگر تعدادی از عکس هایتان خراب شد اصلاً نگران نشوید.
در این کتاب درباره متحرک سازی نیز توضیحاتی داده شده است. فیلم هایی را که در سینما تماشا می کنید درحقیقت عکس های ثابتی هستند که به سرعت از مقابل چشمان شما می گذرند و این احساس را ایجاد می کنند که صحنه های متحرکی هستند. شما نیز با وسیله ای به نام گردونه تصویر همین اثر را می توانید، ببینید. اما قبل از ساختن گردونه تصویر باید ۱۳فریم عکس بگیرید به شکلی که هر عکسی یک مرحله از انجام کار ساده ای را نشان دهد. برای ساخت گردونه تصویر از عکس های دلقکی استفاده شده که کلاهش را بالا می برد و به سر می گذارد.
در پایان ، مطالعه و خواندن این کتاب را به همه علاقمندان نوجوان عکاسی توصیه می کنم و امیدوارم که روزی شما نیز یک عکاس حرفه ای شده یا از دوستان و خانواده خود عکس های زیبا و قشنگی را گرفته و خاطرات جالبتان را برای همیشه حفظ کنید.

t معرفی کتاب
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شنیون مو با گیره های موج دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *